4

VME (mede-eigendom) rantsoeneert CV

Phillipp.Richards
Phillipp.Richards
#Regelgeving · 3 maanden geleden
Deze vraag is goed beantwoord

Sinds dit najaar werd de verwarmingsketel in ons gebouw (ca. 100 wooneenheden) systematisch uit van klokslag middernacht tot het ochtendgloren. Het betreft hier, overduidelijk, géén defect. De beslissing (laat staan: onderbouwing) van deze klaarblijkelijke ‘rantsoenering’ is nergens terug te vinden in de verslagen van de recentste (gewone zowel als bijzondere) AV's. Gezien de grootte van het betreffende gebouw is er een syndicus (c.q. ingehuurd bedrijf) én een RvME, naast de vanzelfsprekende VME actief. Tot hiertoe kregen wij geen antwoord van één van beide hieromtrent. Het benieuwt ons, evenwel, zéér in hoeverre ‘een’ raad van mede-eigendom dergelijke in de individuele woonomstandigheden & persoonlijke levenssfeer ingrijpende beslissingen kàn/ mag nemen. Het rantsoeneren van verwarming lijkt ons sowieso énkel in gevallen van hoogdringendheid/ acute ‘nood’ een theoretische mogelijkheid, en kan o.i. geenszins gebombardeerd worden tot ‘regime’ …? Indien een VME wel degelijk gemachtigd is om zulke ingrepen te verrichten, vragen wij ons daar de wettelijke & reglementaire voorwaarden (de exacte, benodigde meerderheid e.d.) van af… Kan iemand hier ons iets over vertellen?

Alle reacties

0
Phillipp.Richards
Phillipp.Richards
0 2 Andere particulier
3 maanden geleden

EDIT: "Dit najaar werd de verwarmingsketel in ons gebouw (ca. 100 wooneenheden) vernieuwd, doch valt sindsdien systematisch - elke dag dus - uit van [...]" - excuses voor de onzorgvuldigheid ;o)

0
Kris M
Kris M
594 3514 Andere particulier
3 maanden geleden

Dit is omdat dat zo geconfigureerd is.  Installateur vragen om die nachtmodus af te zetten (na akkoord VME)

0
Koen0333
Koen0333
0 10 Andere particulier
3 maanden geleden· Bedankje ontvangen

De VME heeft blijkbaar nooit laten weten dat die nachtmodus moest geactiveerd worden dus de vraag is eerder op wie zijn vraag de nachtmodus is geactiveerd...

0
Phillipp.Richards
Phillipp.Richards
0 2 Andere particulier
3 maanden geleden

...en of zoiets - het limiteren (rantsoeneren) van verwarming volgens een 'standaard' regime, terwijl er niet zoiets bestààt als een uniform levensritme - binnen een mede-eigendom überhaupt mág/ kan. Een mede-eigendom is immers geen comune. De vraag is dus, voor alle duidelijkheid, vooral juridisch van aard. Niet 'technisch'... (Vandaar dat ik ze in de subsectie "Regelgeving" postte.)

Een EPC-certificaat nodig? Vergelijk gratis offertes!

Een EPC-certificaat nodig? Vergelijk gratis offertes!

Ontvang gratis offertes van gecertificeerde specialisten voor het opstellen van je EPC, snel en betrouwbaar.

Offertes aanvragen

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Minister van Energie wil geen verbod op negatieve injectietarieven

Minister van Energie wil geen verbod op negatieve injectietarieven

Minister Depraetere weigert verbod op negatieve injectietarieven. Wat betekent dit voor zonnepaneeleigenaren met dynamische contracten?

Lees meer

5 vragen over verharding in je voortuin: wat mag wel en wat niet?

5 vragen over verharding in je voortuin: wat mag wel en wat niet?

Alles wat je moet weten over verharding in je voortuin: van vergunningen tot uitzonderingen, regels en de mogelijke gevolgen bij verkoop.

Lees meer

Ondanks betonstop nood aan 450.000 nieuwe woningen: is Vlaanderen te ambitieus?

Ondanks betonstop nood aan 450.000 nieuwe woningen: is Vlaanderen te ambitieus?

Hoe bouwen we 450.000 nieuwe woningen terwijl er een betonstop aankomt? Steven Lannoo van NAV en Caroline Deiteren van Embuild reageren.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag