2

meerwaardebelasting

henk
henk
#Bouwpartners · 12 jaren geleden
Drie jaar geleden hebben wij een groot pand gekocht en deze zelf volledig gerenoveerd. Daar wij echter in een andere stad willen gaan wonen, hebben wij besloten om het huis te verkopen. Gezien de grote van het pand hebben wij een vergunning gekregen om het op te splitsen in twee eengezinswoningen. Daar wij bijna 3 jaar gedomicilieerd zijn op het adres en geen andere woning in bezit hebben was ik van mening dat wij geen belasting hoeven te betalen op de meerwaarde van het huis. Doordat wij het pand gaan opsplitsen, begin ik hierover echter te twijfelen. Het grootste deel van het pand krijgt bij de opsplitsing namelijk een ander (nieuw) adres waarop wij nooit zijn gedomicilieerd. En na opsplitsing hebben wij plotseling twee woningen in bezit. Dienen wij daarom meerwaardebelasting te betalen op de verkoop van het tweede huis? M.a.w. op welke wijze zal de opsplitsing onze plicht tot meerwaardebelasting beinvloeden?

Alle reacties

0
henk
henk
0 1 Andere particulier
12 jaren geleden

Niemand een idee?

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Aannemer zoeken? Zo vind je er een voor jouw project

Aannemer zoeken? Zo vind je er een voor jouw project

Je bouwproject staat of valt grotendeels met de keuze van de juiste aannemer(s). Met deze tips kan je een aannemer zoeken voor jouw project.

Lees meer

De 5 voordelen van een sleutel-op-de-deurwoning

De 5 voordelen van een sleutel-op-de-deurwoning

Steeds meer kandidaat-bouwers kiezen voor een sleutel-op-de-deur woning. Wij zetten de vijf belangrijkste voordelen op een rij!

Lees meer

Ga gratis naar Bouw&reno 2026: inspiratie, infosessies en advies op maat

Ga gratis naar Bouw&reno 2026: inspiratie, infosessies en advies op maat

Van 17 tot en met 25 januari 2026 kan je je hart ophalen tijdens Bouw&reno. Ga gratis naar Antwerp Expo en ontdek zo'n 200 exposanten.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag