3

verduidelijking elektrische keuring

niko42
niko42
#Elektriciteit · 12 jaren geleden

Beste,

Kan iemand ons verduidelijking geven over de ernst van de situatie en hoe duur dit kan oplopen?

Door wie kunnen we dit in orde brengen ( regio Tielt)

vaststelling inbreuken bij keuring installatie:

1) eendraadschema van de installatie te voorzien of te vervolledigen

2) situatieschema van de installatie te voorzien of te vervolledigen

3) continuiteit van equipotenciale geleiders en/of beschermingsgeleiders is niet gewaarborgd.

4)  een of meerdere differentieel stroominrichtingen werken niet met testknop en / of stroominjectie

5) aardingsonderbreker ontbreekt of is moeilijk en niet bereikbaar

6) contactdozen: de aardingspen dient aangesloten te worden op de aarding van de installatie.

Alvast bedankt.

Mvg,

Niko

 

 

Alle reacties

0
KDB
KDB
3 11 Andere professioneel
12 jaren geleden
1 + 2 : eendraadsschema en grondplan opmaken 3 : aarding is niet overal doorverbonden 4 : verliesstroomschakelaar(s) zijn niet correct aangesloten of zijn te vervangen (testknop werkt niet meer) 5 : de keurder heeft de aardingsonderbreker niet gevonden of niet kunnen bereiken 6 : stopcontacten met een aardpen moeten aangesloten zijn op de aarding
0
Karel Vanthuyne
Karel Vanthuyne
0 4 Andere professioneel
12 jaren geleden

Beste,

In oude installaties valt het veel voor dat men defecte stopcontacten zonder aarding heeft vervangen door stopcontacten met aarding.

Dat mag niet, want elke aardingspin moet verbonden zijn met de hoofdequipotentiale geleider van de installatie. Er zijn twee oplossingen: ofwel de betreffende stopcontacten vervangen door stopcontacten zonder aarding (wat mag in oude installaties), ofwel aarding bijtrekken naar die stopcontacten. Dat laatste kan meevallen, maar ook zwaar tegenvallen. Dit al naargelang de buizen "goed" (bv. geen korte bochten) gelegd zijn.

Er zullen nieuwe aardingspennen in de grond moeten geslagen worden en een aardingsonderbreker geplaatst.

Ook de schema's zullen gemaakt moeten worden. 

Ik schat dit op rond de 1000€ BTW 6% incl.

Groeten,

karel@rtec.be

Thuisbatterij laten plaatsen? Vergelijk gratis offertes!

Thuisbatterij laten plaatsen? Vergelijk gratis offertes!

Laat een thuisbatterij installeren en gebruik optimaal je zonne-energie. Ontvang gratis en vrijblijvende offertes van vakmensen.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Je zekeringkast stap voor stap verbinden met de meterkast

Je zekeringkast stap voor stap verbinden met de meterkast

Als je je zekeringkast hebt voorzien van de nodige aansluitingen en kringen, moet je ze nog koppelen aan de meterkast. Zo pak je dat stap voor stap aan!

Lees meer

Haal je energiefactuur omlaag met slimme toestellen en deze energie-apps

Haal je energiefactuur omlaag met slimme toestellen en deze energie-apps

Geld en energie besparen met een energie-app en slimme toestellen? Ontdek hoe je eenvoudig je stroomverbruik optimaliseert.

Lees meer

In de kijker: stopcontact dat verdwijnt in je wand

In de kijker: stopcontact dat verdwijnt in je wand

Ontdek Orbis: het onzichtbare stopcontact dat naadloos opgaat in natuursteen, solid surface en keramiek. Perfect voor je wand of werkblad.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag