2

Water kruipkelder

DP
DP
#Fundering · 12 jaren geleden
Beste, Wij hebben een woning op het oog te kopen. Er is een kruipkelder onder deze woning, Echter staat er water in. Is dit een kritisch punt? Alvast bedankt voor jullie advies. Mvg, Dirk Philippe

Alle reacties

0
Vochtadvies
Vochtadvies
79 502 Architect
12 jaren geleden
Een kruipkelder moet steeds een droge verluchte ruimte zijn. Een vochtige kruipkelder of water in een kruipkelder geeft zeer veel dampdruk. Aangezien je op het gelijkvloer veel minder dampdruk hebt zal de warme en drogere lucht het vocht van de kruipkelder overnemen. In de bouwfysica wil alles in evenwicht blijven. Het opnemen en opwarmen van het vocht kost je 25 - 30% op je stookkosten (meer lezen op: www.humida.be). Bekijk of het geen regenwater is dat in de kruipkelder loopt. Groeten Vochtadvies

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Barsten in de muur door droogte? Nieuwe kaart toont risicogebieden in Vlaanderen

Barsten in de muur door droogte? Nieuwe kaart toont risicogebieden in Vlaanderen

Scheuren en barsten in de muur door droogte? Ontdek met de nieuwe gevoeligheidskaart of jouw woning in een risicogebied ligt.

Lees meer

Je kelder waterdicht maken: dit zijn de methodes en hun kostprijs

Je kelder waterdicht maken: dit zijn de methodes en hun kostprijs

Je kan je kelder op twee manieren waterdicht maken: langs de buitenkant of langs de binnenkant. Ontdek alle methodes en hun kostprijs.

Lees meer

Kelder of geen kelder: “De ondergrond is doorslaggevend”

Kelder of geen kelder: “De ondergrond is doorslaggevend”

Kelder, kruipkelder of geen kelder: architect Kati Lamens deelt haar advies over prijs, nut en de invloed van je bouwgrond.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag