App. Blok /berekenen waterverbruik bij algemene watermeter (geen indivudele)

3

App. Blok /berekenen waterverbruik bij algemene watermeter (geen indivudele)

eddy s
eddy s
#Sanitair · 11 jaren geleden
Mijn appaertements blok bestaat uit 16 appartementen. het aantal bewoners is voor ieder appartment niet het zelfde. Er zijn er met 2 bewoners/app, met 5 bewoners/app of met 1 bewoner/app.. Er is maar één meter voor het water zodoende moet totale bedrag verbruik herberekend worden per app. In mijn blok hebben ze een heel eenvoudige formule namelijk het totale bedrag te delen het aantal app, dus delen door 16. Dit inpliceert dat die gene die alleen woont ook nog moet mee betalen voor die, die met meerdere een app bewonen.. Dit is niet eerlijk!!! De verdeelsleutel moet zijn totaal verbuik delen door het aantal bewoners. En dit bedrag vermenigvuldigen met het aantal bewoners in elk app. Mag het wel voor de berekening geen rekening houdt met het aantal bewoners per appartement E Seutens

Alle reacties

0
idur
idur
174 842 Andere professioneel
11 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Deze discussie heb ik wel meer gehoord in de appartementsblokken waar ik werkzaam ben geweest.

0
Kris M
Kris M
594 3521 Andere particulier
11 jaren geleden· Bedankje ontvangen


De toe te passen verdeelsleutel is de verdeelsleutel die in de basisakte staat. Wat staat er in de basisakte ? Als daarin staat dat het waterverbruik door 16 gedeeld wordt dan is dat de toe te passen regel. Om de verdeelsleutel te wijzigen is er een goedkeuring met 4/5e meerderheid nodig van de VME (Vereniging van MedeEigenaars). Vervolgens komt er een notaris aan te pas om de basisakte te wijzigen. 

Je moet natuurlijk eigenaar zijn om uitgenodigd te worden op de VME. Veel beter dan aansturen op een verdeling in functie van het aantal in elk appartement gedomicilieerde personen is aansturen op de plaatsing van individuele watertellers. Dat kost de eigenaars wel wat geld (en is niet altijd evident om uit te voeren) maar is wel het eerlijks en motiveert de bewoners om spaarzaam met water om te springen. 

 Als voor meters gekozen wordt wordt nadat de notaris de basisakte gewijzigd heeft  er opdracht gegeven aan de gesecteerde firma om de meters te plaatsen. (goed te keuren door VME met een gewone meerderheid)

Als de VME de verdeelsleutel niet wil veranderen zou je kunnen proberen om dit gerechtelijk af te dwingen ...

Van verwarming tot ventilatie. Ontdek alles wat je moet weten over energie in ons gratis magazine ‘Mijn Energie’

Van verwarming tot ventilatie. Ontdek alles wat je moet weten over energie in ons gratis magazine ‘Mijn Energie’

De mogelijkheden zijn de laatste jaren enorm toegenomen, waardoor het moeilijker wordt om de juiste keuze te maken voor jouw woning. In dit magazine helpen we je graag op weg.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Van plan tot plaatsing: alles over sanitaire leidingen

Van plan tot plaatsing: alles over sanitaire leidingen

Ontdek alles over sanitaire leidingen: soorten, materialen, prijzen, normen en tips voor installatie, onderhoud en vervanging.

Lees meer

Wat is een elektrische warmwaterboiler en hoe werkt het?

Wat is een elektrische warmwaterboiler en hoe werkt het?

Een elektrische warmwaterboiler zorgt voor warm water. Maar hoe werkt het? Wat zijn de voordelen en hoe onderhoud je zo’n boiler?

Lees meer

Compact, snel warm water en energiezuinig: zo werkt een doorstroomboiler

Compact, snel warm water en energiezuinig: zo werkt een doorstroomboiler

Een doorstroomboiler is een compacte oplossing om snel sanitair water te verwarmen. Lees alles over de installatie, kosten en onderhoud.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag