5

Veel vocht in huurhuis svk

suzanne1980
suzanne1980
#Muren · 10 jaren geleden

Beste leden. Ik heb een enorm vocht probleem in ons huis. Wij huren een huis van sociaal verhuur kantoor. Bij intrek vorig jaar november. Hebben wij onze woonkamer opnieuw laten behangen. De persoon die het behang werk deed melde na de aflevering dat het behang niet goed plakt en dat zag je ook duidelijk aan het behang dus er kwamen van die strepen onder het behang door. De persoon die het behang werk gedaan heeft melde aan ons dat het wel eens mogelijk komt door eventueel vocht in de muren. We hebben het toen die maand ook laten zitten veder. Niet vee later merkte we steeds vaker op als je iets of wat dan ook op de grond zit wat dicht bij de buiten muren was dan was het de vorige dag vochtig of het stond zoals kleding. Aan de kasten die bij de buiten muren stonden dat die steeds vochtig waren en later groene schimmel groei op de achter kant van kasten. Ook kleren werden aangetast en kwam ook schimmel op de kleding te zitten. We zien duidelijk in de buiten muren in de hoeken duidelijk vocht wat naar boven trekt dus een donkere plek ook merken we dat de grond bij de buiten muren vaak veel water ligt van water wat van de muur loopt. We zijn al bezig met het verhuur kantoor en die wijst ons naar eigen schuld door slecht verluchten en weinig of te laag stokken. Wij luchten de ruimtes 3 keer per dag a 10 min om de buiten muren niet te veel laten afkoelen. Overdag staat de thermostaat bij koud weer op 22 graden en s,nacht staat de thermostaat op 18 graden. Veder hebben we al diversen meubels weg moeten gooien omdat sommige zich vol zogen met water en gingen rotten van binnen. Wie kan ons raad geven en wat het eventueel zou kunnen zijn. Van vochtige ramen hebben we maar zeer zelden we gebruiken ook geen apparaten wat stoom veroorzaakt behalve koken maar dan doen we een raampje open er bij. In de buitengevel staat onderaan een strook natuursteen, maar ook daar is er een ruime spouw aanwezig.

Alle reacties

0
Vochtadvies
Vochtadvies
79 502 Architect
10 jaren geleden

Je kan NOOIT zoveel vocht hebben door te weinig of zelfs niet te verluchten.
Een woning verluchting doe je niet om vochtproblemen op te lossen, want dit is dweilen met de kraan open, maar doe je om het verlaagde zuurstofgehalte terug op het normale peil te krijgen.
Ja, mensen verbruiken zuurstof.
Laat de juiste oorzaak vaststellen van de toevoer van vocht en leg dit voor aan de sociale verhuurmaatschappij. Let er wel op dat 19 van de 20 vochtanalyses niet correct zijn.
Als de verhuurmaatschappij niet wil meewerken kan je dit voorleggen aan uw familiale verzekeraar.
Groeten
Vochtadvies

0
Charel
Charel
932 5454 Andere professioneel
10 jaren geleden

Beste Suzanne,

Hoewel er verschillende oorzaken van vocht kunnen zijn lijkt het mij in dit geval duidelijk dat het om condensatie gaat door een gebrek aan ventilatie gecombineerd met koude muren. Je zegt dat je drie maal per dag de ruimtes gedurende 10 minuten lucht. Dat is geen ventileren, zeker niet als daarbij niet de ramen tegenover elkaar open staan, en zeker ook niet als het op dat moment niet waait. Immers op die manier krijg je nauwelijks luchtverplaatsing, de vochtige gebruikte binnenlucht blijft binnenhangen en de buitenlucht blijft buiten.

En in een bewoond huis heb je wel degelijk constant vochtproductie door wassen, plassen, koken en vooral simpelweg door te ademen.Dat vocht gaat altijd condenseren op een koud vlak, in jouw geval de buitenmuren. In oudere huizen met slecht sluitend schrijnwerk geeft dat niet direct een probleem, echter hoe luchtdichter de woning is hoe groter de noodzaak aan een constante luchtverversing.

Ventileren (constant) doe je om het overtollige vocht met als gevolg condensatie weg te werken maar vooral voor je eigen gezondheid, zonder ventileren krijg je te veel co2 en te weinig zuurstof.

0
Vochtadvies
Vochtadvies
79 502 Architect
10 jaren geleden

door te weinig te verluchten of te ventileren? 


Stel je een vochtprobleem vast in uw woning en merk je veel condensatie in de woning, met mogelijk nog wat schimmelvlekken hier en daar, dan ligt dat niet aan uw manier van wonen.  Laat u dan ook niet wandelen sturen door zogenaamde experten, die beweren dat uw vochtprobleem aan uw manier van leven ligt. Je zou meer moeten verluchten en je produceert te veel vocht door het koken, strijken, wassen, poetsen en door nachtelijke activiteiten. 

 Niets is echter minder waar.  Het zelf geproduceerde vocht staat in een verhouding van 1 op 1.000 met het vocht in de woning door constructiefouten of lekkende leidingen.

Wees op uw hoede indien men u uw vochtproblemen toeschrijft aan uw leefgedrag.

Het overmatig verluchten en ventileren om een vochtprobleem op te lossen, is letterlijk dweilen met de kraan open. Het kost je ook nog eens handen vol door de weg geventileerde energie.

Condensatievocht en schimmelvlekken worden ook uitgesloten in de meeste (brand-) verzekeringspolissen.  Dit is op zich niet erg omdat dit ook nooit de oorzaak kan zijn van de zichtbare schade.  Laat je dan ook niet vangen door uw schadegeval te laten wegcijferen. Teken ook nooit een akkoord waar de term “Condensatievocht of schimmelvlekken” als oorzaak omschreven wordt.  Zoek steeds naar de juiste oorzaak en neem de bron van het vocht of water weg en de gevolgschade “condensatievocht en schimmelvlekken” zal vanzelf verdwijnen.  We mogen het tenminste vreemd noemen dat van alle 20.000 onderzochte woningen in het geheel niets meer overblijft van het “condensatievocht” na het wegnemen van de echte oorzaken.

De vastgestelde juiste oorzaken van alle gestelde vochtproblemen bij 20.000 onderzochte gebouwen in België, Nederland, Duitsland, Luxemburg en Frankrijk zijn:
- 63 % gebrekkige waterdichting ter hoogte van maaiveldzone
- 21 % spouwmuurcondensatie
- 19 % slagregen doorheen buitengevel
-   5 % lekkende afvoeren
-   5 % overmatige dampdruk vanuit kruipkelder, natte kelder of regenput
-   3 % lekkende aanvoerleidingen
-   2 % rechtstreeks lekken in de kelder (echt grondwater)
-   1 % lekken in betonkelders
-   1 % lekken in het dak
-   0 % opstijgend grondvocht (want dit is nooit de oorzaak, enkel gevolgschade)
-   0 % vocht door een gebrekkige isolatie of koudebruggen (= geen oorzaak, enkel gevolgschade)

Zelfs na een grondig forensisch onderzoek bij woningen van 0 tot 2.000 jaar oud, is het zogenaamde nog nergens gevonden als oorzaak van een mogelijk vochtprobleem. Met andere woorden “laat u niet vangen” en denk twee maal na. Juridisch resulteert zich dit in dat alle nutteloze uitgevoerde werken of gemaakte kosten terug gevorderd kunnen worden.

Groeten
Vochtadvies
Eddy H. J. Cruysberghs
Technisch forensisch expert
Docent bouwfysica

0
Charel
Charel
932 5454 Andere professioneel
10 jaren geleden

Beste Eddy,

Uiteraard kunnen er allerlei oorzaken van vochtschade zijn. Echter aan de hand van wat beschreven is heb ik wel een zeer zwaar vermoeden.

In uw lijst ontbreekt een zeer belangrijke en zeer veel voorkomende oorzaak van schade zoals ze hierboven geschetst is.

En dat is wel degelijk schade doordat er condensatie optreedt tegen koude vlakken zoals ongeisoleerde of slecht geisoleerde buitenmuren, slecht isolerend glas of schrijnwerk. En condensatie veronderstelt een te hoge relatieve vochtigheid in de ruimte. En een te hoge relatieve vochtigheid kan, zoals je zei, te wijten zijn aan mankementen zoals lekkende leidingen of afvoeren, maar ook en zelfs meestal aan de normale vochtproductie bij bewoning die te weinig kan worden afgevoerd.

En ventileren om dat vocht buiten te krijgen (en ook co2 buiten en zuurstof binnen) kost geen handen vol geld, integendeel, want een vochtige woning vraagt meer energie om op temperatuur te houden dan een droge woning.

Dat je geen vocht kunt krijgen door te weinig te ventileren of te verluchten is zoiets als het zonlicht ontkennen. Waar zal al dat geproduceerde vocht bij bewoning dan wel naartoe gaan denk je?

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu
Vraag nu vrijblijvend offertes aan voor je gevel

Vraag nu vrijblijvend offertes aan voor je gevel

Van moderne afwerking tot klassieke renovatie: Vraag gratis en zonder verplichtingen offertes aan voor gevelwerken bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Sidings als gevelbekleding: tips voor de juiste keuze qua materialen en uitvoeringen

Sidings als gevelbekleding: tips voor de juiste keuze qua materialen en uitvoeringen

Je gevel karakter geven met sidings? Lees hier alles over materialen, plaatsing, onderhoud en prijzen voor deze veelzijdige gevelbekleding.

Lees meer

Meer kans op vochtproblemen tussen oktober en maart: vochtexpert deelt tips

Meer kans op vochtproblemen tussen oktober en maart: vochtexpert deelt tips

De komende weken worden natter en kouder, en dat betekent meer kans op vocht in huis. Vochtexpert Michel Jans legt uit hoe je vochtproblemen voorkomt.

Lees meer

Het juiste type betonblok voor jouw woning: soorten, prijzen en plaatsingstips

Het juiste type betonblok voor jouw woning: soorten, prijzen en plaatsingstips

Betonblokken zijn ideaal om kelders, binnen- en buitenmuren te bouwen. Ontdek de verschillende soorten betonblokken, hun voor- en nadelen en prijs.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag