2

klein of groot bechrijf

hugo742
hugo742
#Bouwpartners · 11 jaren geleden
wij zijn zinnens een woning aan te kopen gebouwd in 1959, gerenoveerd in 1992. De woning heeft een bovenverdieping met vier(4) kamers en één (1)toilet onder dak. Gelijkvloers zijn er keuken, living, woonkamer, badkamer en wc. Er is een kleine kelder. Vast aan het huis staat een garage die later is bijgebouwd en ook vergund is. Het gebouw staat op een terrein van ongeveer 10 are. Het is gelegen in Tremelo -Vlaams Brabant en heeft een KI van 1113 Euro. Wij zijn met twee en hebben niemand ten laste. Volgens de verkoper is klein beschrijf mogelijk doch wij twijfelen er aan en zouden graag duidelijkheid hebben: groot of klein beschrijf?.

Alle reacties

0
Kris M
Kris M
594 3509 Andere particulier
11 jaren geleden
Klein beschrijf : tot 745€ KI niet geïndexeerd. Bij klein beschrijf moet de notaris voorts aan t kadaster een bevrijdend akkoord vragen. Als ze een niet bij t kadaster aangegeven verbouwing vermoeden kunnen ze langskomen om t KI te herbepalen. KI van 1135€ lijkt mij een herziene niet geïndexeerde KI nav de verbouwing in 1992. Dus 10% registratie. Vraag de verkoper inzage in het laatste aanslagbiljet van de onroerende voorheffing. Daarop staat het niet geïndexeerde KI. Je kan ook de verkoper een clausule vragen dat je 5% korting krijgt als t groot beschrijf wordt ;-)
Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Nieuwe Ombudsdienst Bouw helpt jou vanaf 2027 sneller met bouwgeschillen

Nieuwe Ombudsdienst Bouw helpt jou vanaf 2027 sneller met bouwgeschillen

Heb je een bouwgeschil? Vanaf 2027 helpt de nieuwe Ombudsdienst Bouw je sneller en deskundiger.

Lees meer

Gratis naar Bouwbeurs Roeselare: Livios geeft 300 tickets weg

Gratis naar Bouwbeurs Roeselare: Livios geeft 300 tickets weg

Op 7 februari opent Bouwbeurs Roeselare opnieuw de deuren. Dankzij Livios kan je gratis naar de beurs.

Lees meer

Nieuw bij Livios: ontdek onze handige tool om slim offertes te vergelijken

Nieuw bij Livios: ontdek onze handige tool om slim offertes te vergelijken

Vraag snel en gratis tot vijf offertes aan bij betrouwbare vakmannen via de nieuwe Livios-tool en vergelijk prijzen voor jouw bouw- of renovatieproject.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag