Afsluiting voortuin + zijtuin: vergunning?

14

Afsluiting voortuin + zijtuin: vergunning?

dem
dem
#Tuin · 10 jaren geleden

De scheiding tussen beide percelen bestaat op dit moment uit paal + draad (hoogte 1.25m). Mijn buurman heeft hiernaast, op ong 25 cm, een haag staan die, in volle bloei en groei, door deze draad groeit. Langs mijn kant heb ik grind geplaatst maar deze wordt vervuild door de doorgroeiende haag. Om dit te voorkomen zou ik van vooraan de straat tot ong 20 m (=zijtuin) een kunststof afsluiting willen plaatsen van 1.25m (zelfde hoogte als de paal/draad). Mag dit/kan dit zonder vergunning aub ?

Alle reacties

0
Mjers
Mjers
11 52 Andere particulier
10 jaren geleden

Zijn reactie is niet wettelijk, hij moet zijn haag afscheren. Ga naar uw gemeente en kaart dit aan, zie wat zij voorstellen.

0
Mjers
Mjers
11 52 Andere particulier
10 jaren geleden

 @ sjarel, wat u neerschrijft klopt idd volgens het veldwetboek. Maar hou er rekening mee dat dit slechts richtlijnen zijn. De uiteindelijke uitspraak gebeurt altijd door een rechter. Daarbij mag je het ladderrecht niet zomaar opeisen, als uw buur de toegang tot zijn erf weigert mag je niet zelf beslissen om uzelf toch toegang te geven. Hij kan daar een heel goede reden voor hebben en is niet verplicht die te delen met u. U speelt dan zelf voor rechter. Als u de toegang toch wil afdwingen dan moet dit via het vredegerecht. Ik heb dit vele jaren geleden jammergenoeg aan den lijve mogen ondervinden. Ondanks dat er op allerhande sites staat dat je bij weigering toch het erf mag betreden bestaan er ook een paar andere wetten die dit verbieden, en dit dus tegenspreken.

0
Charel
Charel
932 5436 Andere professioneel
10 jaren geleden

Inderdaad, ik geloof ook dat het zo is.

Wettelijk klopt het wel maar je kan het bij tegenwerking enkel gerechtelijk afdwingen.

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’

Met dit gratis magazine willen we je graag inspireren en advies geven om het maximum te halen uit jouw tuin en terras.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Hoogteverschillen in de tuin: alles over trappen, taluds, keermuren en palissades

Hoogteverschillen in de tuin: alles over trappen, taluds, keermuren en palissades

Hoogteverschillen wekken een tuin tot leven. Ze geven je tuin niet alleen karakter, maar zorgen ook voor natuurlijke afwatering.

Lees meer

In de kijker: met deze blokken plaats je zelf keerwanden in je tuin

In de kijker: met deze blokken plaats je zelf keerwanden in je tuin

Zelf keerwanden plaatsen? Ontdek hoe Stackton-blokken werken: ecologisch, eenvoudig en ideaal voor elk niveauverschil in je tuin.

Lees meer

Tuinklussen maart: tuinexpert waarschuwt voor vorst en slakken

Tuinklussen maart: tuinexpert waarschuwt voor vorst en slakken

In maart begint de lente, maar het kan nog vriezen. Tuinexpert Bart Verelst vertelt welke tuinklussen je in maart beter wel of niet doet in de tuin.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag