LDI006

LDI006

Andere particulier

Lid sinds 08/02/2022

  • 2 vragen gesteld
  • 50 vragen beantwoord
  • 2 vragen goed beantwoord
  • 2 bedankjes ontvangen

Geschiedenis

Zjakeindenbox

Zekeringenkast

6 reacties· · #Elektriciteit
LDI006
LDI006

als je nog een analoge teller hebt kun je gratis aanvragen deze door digitale te vervangen en dan gelijktijdig langere kabel aanbrengen let wel deze zullen dan allicht 10mm2 moeten zijn ipv 6mm2.

ik zou twijfelen of verlengen van dit deel van de aansluiting zo maar mag gezien deze toch verondersteld wordt direct naar de algemene schakelaar/automaat vd installatie moet lopen. Niet?

Bekijk
LDI006
LDI006

Zjakeindenbox,

Ok begrijp het.  Heb nu wel geen zicht op de plaatsingsmogelijkhedfen, maar het allerkleinste model van zekeringkast plaatsen kan eventueel een oplossing zijn.  Van daaruit kan je dan verbinden/verlengen.

Er bestaan ook wel aftakdozen die zijn nog kleiner en kan je ook gebruiken.  Deze dienen wel ten alle tijden toegankelijk te zijn.  kijk eens hiernaar:

https://www.zelektro.be/aftakdoos-met-klemmensteun-metrisch.html#attr=24395,47087,47086,47085

of zoek eens op aftakdoos op deze site.

Bekijk
LDI006
LDI006

Uit mijn ervaring met accumulateikachels weet ik dat er teveel (soms alleen maar dat) rekening gehouden wordt met de voorbije nachttemperatuur en de restwarmte van het systeem.  Ik heb toendertijd een schakeling gemaakt die niet de voorbije nachttemperatuur gebruikte maar die volgens een weersite de verwachte temperatuur van de  volgende dag gebruikte.  Dat was een stuk aangenamer omdat er dan enkel "echte" benodige warmte werd geladen.  Of nu zo een systeem in de handel is weet ik niet.

Dat was voor mij de oplossing om niet met een te grote warmte te zitten na een koude nacht met een warme volgende dag.  Ik had ook verder nog de schakeling gemaakt dat niet telkens alle weerstanden gelijk werden ingeschakeld maar met afwisseling tussen deze.  Dit maakte dat ik enige controle had over het capaciteitstarief.

Tenzij dit niet zomaar in de handel te verkrijgen is is er misschien een mogelijkheid om zelf manueel telkens de laadcapaciteit in te stellen als er een laadautomaat met buitenvoeler beschikbaar is.

Bekijk
dirk2101

Gemengde kring

5 reacties· · #Elektriciteit
LDI006
LDI006

voor de duidelijkheid je mag vanaf de zekering tot aan de verbruikspunten niet van draadsectie wisselen.

Uit uw schrijven: "Ook de draaddoorsnede is gemengd 2.5mm2 tot aan het stopcontact en 1.5mm2 naar de lichtknoppen en lichtpunten"  Dit geef een nogal dubbele interpretatie.

Bekijk
LDI006
LDI006

OK misschien moet ik even het AREI herlezen.  AREI zIet er ook een beetje dubbelzinning uit.

Bekijk
LDI006
LDI006

Beste Geert,

Ik was ook in gelijkaardige situatie (accumulatieverwarming ipv vloerverwarming), de dubbeluur-teller (piek en dal-tarief) wordt vervangen EN de excl-nacht teller wordt ook vervangen.

Dus je blijft met 2 physieke tellers werken.  Er blijft dus ook een piek-dal kabel en een excl-nacht kabel naar je zekeringkasten bestaan.  Je dient niets te wijzigen aan je interne installatie.

De excl-nacht teller zet de excl-nacht zekeringen spanningloos buiten zijn tariefperiode exact zoals het met de vroegere teller het geval was.

Hoop dat dit je alles duidelijk maakt.

Bekijk
LDI006
LDI006

Een foto kan ik je niet bezorgen.  Heb het huis verkocht.

Bekijk
LDI006
LDI006

He Tiramisu,

Accumulatie kan best ook enkel op dal en piek tarief en dan is één digitale (of analoge) teller ook mogelijk.  Je dient dan wel te voorzien in een tijdgeschakelde voorziening om de sturiung van de oplaadautomaat te maken.

Bekijk
LDI006
LDI006

Ik heb de goede gewoonte om te spreken over PIEK en DAL tarief.  Want dal is ook beschikbaar 24/24 tijdens weerkend dagen.  Dus hier is nacht niet echt veelzegged.  Het derde tafrief noem ik dan exclusief-nacht want dit is inderdaad exclusief tijdens de nacht.  Wanneer iemand de 3 tarieven heeft, heeft die dus ook twee tellers.  Een "piek-dal" teller en een "excl-nacht" teller.  D tijdsduur van de verschillende tarieven is bebaald door de netbeheerder en afhankelijk van de streek.  In mijn regio Dendermonde is dal tussen 21u00 en 06u terwijl excl-nacht 1 uur wordt opgeschoven naar 22u tot 07u.  Maar altijd is de periode met laag tarief 9uur. (in Belgie)

Wanneer iemand maar 1 teller heeft wordt de accumulatie ingeschakeld tijdens het dal-tarief.  Uiteindelijk is dat sinds een aantal jaren dezelfde kost als het excl-nacht (of omgekeerd ;-)

Bekijk
LDI006
LDI006

He Tiramisu,

Accumulatie kan best ook enkel op dal en piek tarief en dan is één digitale (of analoge) teller ook mogelijk.  Je dient dan wel te voorzien in een tijdgeschakelde voorziening om de sturiung van de oplaadautomaat te maken.

Je hebt gelijk in de redenering van het opladen tijdens de 24/24 periode in het weekend tenzij:

En dit haalde ik al aan in een vorig bericht:  Je moet voorzien in een tijdsschakeling voor de sturing van de oplaadautomaat voor de accumulatieverwarming.

Bekijk
LDI006
LDI006

Duidelijk dat er een enorme verwarring is.

1. Naar de meter voor het "dal-piek" tarief gaat een kabel die uit de zekeringkast vanaf de 300mA (verlies)schakelaar komt voor deel stroom van alle apparaten.  (= Licht, stopkontacten,...)

2. Naar de meter voor het "excl-nacht" tarief gaat een kabel die uit de zekeringkast vanaf de 300mA (verlies)schakelaar komt voor deel accumulatieapparaten.

Ik zeg hier duidelijk "naar de meter" want die kabel dient door de eigenaar/bewoner te worden voorzien.

Deze 2 kabels tussen zekeringkast en meterkast worden uiteraard verbonden door Fluvius aan de kant van de meterkast tijdens de installatie van de meters.  Aan de kant van de zekeringkast is het aan de installateur van de huisinstallatie, maar met wat goedwil van de Fluvius installateur kan hij/zij dat misschien ook wel doen.

Opmerkzaam is het wel dat de kabels tussen de zekeringkasten en de meterkasten (4x10m2 zonder aardingsgeleider dus) voldoende lang moeten zijn.  Het kan dus nooit kwaad vóór de in stallatie te voorzien in kabel hiervoor.

Bekijk
LDI006
LDI006

Ik zeg niet dat Fluvius het "niet" zou doen, het is eigenlijk niet hun taak maar van de installateur van de huisinstallatie.

Maar zoals ik zei, met "goodwill" van de Fluvius installateur kan het wel.  Ik zou zeker niet uitgaan van een "niet doen" situatie.

Bekijk
LDI006
LDI006

Duidelijk dat er een enorme verwarring is.

1. Naar de meter voor het "dal-piek" tarief gaat een kabel die uit de zekeringkast vanaf de 300mA (verlies)schakelaar komt voor deel stroom van alle apparaten.  (= Licht, stopkontacten,...)

2. Naar de meter voor het "excl-nacht" tarief gaat een kabel die uit de zekeringkast vanaf de 300mA (verlies)schakelaar komt voor deel accumulatieapparaten.

Ik zeg hier duidelijk "naar de meter" want die kabel dient door de eigenaar/bewoner te worden voorzien.

DEZE 2 KABELS TUSSEN ZEKERINGKAST EN METERKAST WORDEN UITERAARD VERBONDEN DOOR TIJDENS DE INSTALLATIE VAN DE METERS.  AAN DE KANT VAN DE ZEKERINGKAST IS HET AAN DE INSTALLATEUR VAN DE HUISINSTALLATIE, MAAR MET WAT GOEDWIL VAN DE FLUVIUS INSTALLATEUR KAN HIJ/ZIJ DAT MISSCHIEN OOK WEL DOEN.

Opmerkzaam is het wel dat de kabels tussen de zekeringkasten en de meterkasten (4x10m2 zonder aardingsgeleider dus) voldoende lang moeten zijn.  Het kan dus nooit kwaad vóór de in stallatie te voorzien in kabel hiervoor.

Beste Tiramisu,

Het lijkt eerder een aanval op mijn persoon te worden nu.

De kant van de zekeringkast is zoals ik schreef voor de installateur van de huisinstallatie.

De kant van de meterkast is voor de netverantwoordelijke ook zoals ik schreef.

"Deze 2 kabels tussen zekeringkast en meterkast worden uiteraard verbonden door Fluvius aan de kant van de meterkast tijdens de installatie van de meters.  Aan de kant van de zekeringkast is het aan de installateur van de huisinstallatie, maar met wat goedwil van de Fluvius installateur kan hij/zij dat misschien ook wel doen."

Vroeger werd de aansluiting aan de eerste schakelaar in de zekeringkast wel al eens verzegeld, of door de keuringsinstantie, of door de netbeheerder.  Dit lijkt de dag van vandaag eerder een optie dan een verplichting.  Tenslotte wat als die ingangsschakelaat (doorgaans de verliesstroomautomaat van 300mA) defect zou zijn. Die zou je dan niet mogen vervangen?  De toegang tot de meterkast is uitsluitend voor de netbeheerder of zijn aangestelde verantwoordelijke.

Ik denkt dat jij het hier niet begrijpt of gewoon niet wil/kan.  Ik stel voor om de teksten eens deftig te lezen.  Je herhaalt steeds wat gezegd wordt in een negatieve vorm.

Verder heb ik in de meldingen gezien dat ik het goed heb uitgelegd en dat hier nu .

Even tussendoor, ik ben elektrisch (eigenlijk elektronisch) geschoold, heb zelf accumulatieverwarming  en huisinstallatie(s) geinstalleerd.  Zekeringkasten vernieuwd, en dit allemaal met een keuring die direct correct was.

Ik wil maar zeggen.

Bekijk
LDI006
LDI006

let wel de tado in combinatie met vaillant is enkel als AAN/UIT configureerbaar.  ALds je echt gebruikt wil maken van de mogelijkheden van de Vaillant kan je best ook eens kijken voor een model dat ebus gebrukt en dan "slim" kan communiceren met de CV ketel zelf.

Kijk even na als model de vsmart thermostaat (de eenvoudigste in gebruik en aansluiting) van vaillant zelf.  Is ook tweedraads en de temperatuuropnemer is draadloos (batterij)

Bekijk
LDI006
LDI006

Heb een gelijkaardig model van ketel (bj 2007) en heb ook de oude aan/uit thermostaat vervangen door de vsmart.  Werkt correct voor mij.  Wel nazien of de polariteit van de ebus is gerespecteerd. ZEER belangrijk dit te doen.

24V is hiervoor niet nodig.  ebus ketel naar schakelaar/ontvanger (voeding 230V) en de rest is draadloos met batterijen

succes met deze info.

Bekijk
LDI006
LDI006

Beste DirkH,

Zelf heb ik een rolluik geconfigureerd dat met tijdsposesgaat vb zon onder sluiten zon op open maar nooit voor 8u30.

Stroom aan en uit stelt geen probleem.  Rolluik blijft in stand waar het was.

Hoe heb je dit zelf geconfigureerd?  Kan je niet wat meer gegevens doorgeven van welk type rolluikmotor, schakelaarmodel (op/neer), ...

Bekijk

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag