2

Kan een kelder aanzien worden als woonlaag ?

Marcus0412
Marcus0412
#Bouwpartners · 10 jaren geleden
Wij zijn van plan om te bouwen op een helling. Momenteel staat er een huis op met kelder + 1 woonlaag. De kelder hiervan zit in de berg met uitzondering van de voorkant. Hier is de muur vrij aangezien hier ook de garagepoorten zijn. Onze nieuwbouw zou hetzelfde principe hanteren, met een kelderniveau maar dan met 2 woonverdiepingen erop. Onze kelder zit met 3 zijden in de grond maar door de helling is de voorzijde een blote muur. Kan dit ervoor zorgen dat dit toch dan meegeteld wordt als woonlaag of heeft dit daar niets mee te maken ? Wordt deze meegeteld met de kroonlijst hoogte of meet men dan de kroonlijst vanaf het 1e verdiep tot het het dak van het 2e verdiep.

Alle reacties

0
Charel
Charel
932 5477 Andere professioneel
10 jaren geleden

Ik denk niet dat daar algemeen geldende regels voor zijn, dat zal afhangen van de situatie ter plaatse en hoe de rest van de woningen in die straat gesitueerd zijn.

Het lijkt mij dat je daar enkel bij de dienst ruimtelijke ordening van het plaatselijke bestuur een te vertrouwen advies over kunt krijgen.

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Nieuw bij Livios: ontdek onze handige tool om slim offertes te vergelijken

Nieuw bij Livios: ontdek onze handige tool om slim offertes te vergelijken

Vraag snel en gratis tot vijf offertes aan bij betrouwbare vakmannen via de nieuwe Livios-tool en vergelijk prijzen voor jouw bouw- of renovatieproject.

Lees meer

Gratis naar Bouwbeurs Roeselare: Livios geeft 300 tickets weg

Gratis naar Bouwbeurs Roeselare: Livios geeft 300 tickets weg

Op 7 februari opent Bouwbeurs Roeselare opnieuw de deuren. Dankzij Livios kan je gratis naar de beurs.

Lees meer

Nieuwe Ombudsdienst Bouw helpt jou vanaf 2027 sneller met bouwgeschillen

Nieuwe Ombudsdienst Bouw helpt jou vanaf 2027 sneller met bouwgeschillen

Heb je een bouwgeschil? Vanaf 2027 helpt de nieuwe Ombudsdienst Bouw je sneller en deskundiger.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag