Vochtproblemen onafhankelijk advies

26

Vochtproblemen onafhankelijk advies

Ruddy
Ruddy
#Muren · 7 jaren geleden

we merken sinds een jaar op dat we op onze buitenmuur vochtige plekken hebben. Ook binnen hebben we op enkele plaatsen gemerkt dat we net boven de plint met scheurtjes zitten. Er is het vermoeden van opstijgend vocht. Er zijn al meerdere personen voor hier geweest en zij praten van opstijgend vocht. Nu is het zo dat van iedereen de bevindingen verschillen. De ene meet op die muur vocht en de andere weer niet. Ik zou dus advies van een onafhankelijke expert willen in zake vochtproblemen. Weten jullie er zijn in de regio Balen.  Ook enig idee of dit duur is zo een expertise.  Misschien nog even vermelden dat onze woning van 1964 dateert en we vorig jaar rond een groot gedeelte van het huis een terras hebben aangelegd. 

Alle reacties

0
Charel
Charel
932 5434 Andere professioneel
7 jaren geleden

Als het huis in 1964 is gebouwd, dan is hier vrijwel zeker een waterkering in de muur aangebracht en zou je geen last van opstijgend vocht vanuit de ondergrond mogen hebben.

Een terras is dikwijls de oorzaak indien het hoger is gemaakt dan waar de waterkering in de muur zit. Ik zou dit zeker eerst nazien.

0
Ruddy
Ruddy
0 12 Andere particulier
7 jaren geleden

Een waterkering zal er wel zijn. Degenen die al hier zijn geweest zeggen dat huizen die gebouwd zijn voor 1970 een waterkering van roofing hebben. Deze zou blijkbaar verslijten waardoor we dan latst van opstijgend vocht hebben volgens hen. Misschien komt het inderdaad wel door het nieuwe terras. Volgens mij ligt deze een paar cm hoger als het vorige. Ik heb ook het gevoel dat deze plekken me nu meer opvallen als tevoren, maar kan ook zijn omdat ik me er nu meer op focus. 

Vandaar dat ik ook graag een onafhankelijke opinie wil want weet niet meer wat te geloven. 

0
Iceberg
Iceberg
16 172 Andere particulier
7 jaren geleden

Eerst inderdaad terras checken.

zeker controleren of terras afloopt naar tuin en niet naar de woning.

0
Charel
Charel
932 5434 Andere professioneel
7 jaren geleden

Roofing als waterkering verslijt niet ! Dat is een fabeltje dat je wel meer hoort.

Hoogstens kunnen de uitstekende buitenkantjes wat brekerig worden door het langdurige contact met lucht en licht. Echter het deel dat tussen de voegen zit opgesloten, daar waar het zijn funktie heeft, dat deel blijft onaangetast.

Normaal mits goed kijken zou je aan de buitenkant moeten kunnen zien waar precies die waterkering zit. Zie je niets dan zal wellicht de terrasvloer te hoog zijn aangebracht en dan is het meteen duidelijk dat daar de oorzaak zit.

Als die bevloering niet rondom de woning is aangebracht kan je op de andere plaatsen misschien wel nog zien op welke hoogte die waterkering zit.

0
Ruddy
Ruddy
0 12 Andere particulier
7 jaren geleden

Moest het nu zo zijn dat het terras te hoog ligt, wat kan ik dan het beste doen. Het huidige terras ligt volgens mij slechts enkele cm hoger. Voorheen was dit een beetje onder de dorpel van de achterdeur terwijl die nu gelijk of iets boven de onderkant van de dorpel ligt. Het terras loopt zeker af. Het terras opbreken en terug lager leggen zie ik niet zo zitten. Is het injecteren van de buitenmuur dan een mogelijkheid? Ik weet ook niet wat de gevolgen op termijn zouden zijn als we er niets aan zouden doen. Ik heb geprobeerd om enkele foto s toe te voegen. 

0
Ruddy
Ruddy
0 12 Andere particulier
7 jaren geleden

Foto 1

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/45081/image-17.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=35504932b40496278b84db6da71f8019
0
Ruddy
Ruddy
0 12 Andere particulier
7 jaren geleden

Foto 2

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/45082/image-17.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=3e5986dd1683bc106865b54d7af38093
0
Ruddy
Ruddy
0 12 Andere particulier
7 jaren geleden

Foto 3

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/45083/image-19.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=a1fa5a5219206cb0f6be52d2e603dca3
0
Ruddy
Ruddy
0 12 Andere particulier
7 jaren geleden

Nog vergeten te melden dat we 5 jaar geleden onze spouwmuur hebben opgevuld met parels. 

0
Charel
Charel
932 5434 Andere professioneel
7 jaren geleden

Oké ! Vijf jaar geleden de spouw laten isoleren en pas een jaar geleden vochtplekken geconstateerd: dan zal die spouwisolatie hoogstwaarschijnlijk niet de oorzaak zijn.

Een jaar geleden de buitenbevloeringen laten plaatsen die waarschijnlijk te hoog zijn in verhouding met de waterkering in het buitenspouwblad. En sinds een jaar ongeveer merk je vochtvlekken in die muur.

In geval die waterkering dus echt gelijk of onder de bevloering zit hoef je niet meer te twijfelen over de oorzaak van het vochtprobleem ! Dan is hier een zware fout gemaakt !

Indien je de vloer niet wilt herdoen dan is er volgens mij enkel de mogelijkheid om één tegel of een strook vn minstens 10 cm breed aan de muurkant weg te halen en minstens een stuk dieper uit te graven dan de hoogte van de waterkering. Vervolgens zou je daar op één of andere manier een drainage kunnen maken waardoor water dat komt van het terras vanaf de muren en vanuit de spouw kan weggevoerd worden. 

Oppervlakkig zou je die gleuf bijvoorbeeld kunnen aanvullen met grove grindkeien

 

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen
Vraag nu vrijblijvend offertes voor je vochtproblemen

Vraag nu vrijblijvend offertes voor je vochtproblemen

Weg met vochtplekken en schimmel in huis! Vraag nu gratis en vrijblijvend offertes aan van specialisten voor een gezonde woning.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Gevelpanelen: alles wat je moet weten over soorten, prijs en plaatsing

Gevelpanelen: alles wat je moet weten over soorten, prijs en plaatsing

Ontdek alles over gevelpanelen: soorten, prijs, isolatie, onderhoud en tips voor nieuwbouw en renovatie. Maak de beste keuze voor jouw woning.

Lees meer

Je gevel bekleden, renoveren of reinigen: ontdek de opties en hun prijs

Je gevel bekleden, renoveren of reinigen: ontdek de opties en hun prijs

Je gevel afwerken met de juiste gevelbekleding? Of wil je jouw buitenmuren renoveren, isoleren of reinigen? Ontdek alle opties en hun prijs.

Lees meer

Welk type gevelsteen kies jij? Alles over de soorten, formaten, kleuren en prijs

Welk type gevelsteen kies jij? Alles over de soorten, formaten, kleuren en prijs

Gevelstenen zijn populair om je gevel af te werken. Welk type kies jij? Ontdek alles over de soorten, formaten, kleuren en prijs.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag