5

Schutting van beton blokken

Dean87
Dean87
#Tuin · 7 jaren geleden

Hallo, allemaal!

ik wil graag een schutting maken van beton blokken 1,5mtr hoog en 11,5 mtr. Ik wil een rechte lange muur zonder pilaren zie foto als voorbeeld.

De fundering word 60 cm diep en +/- 30cm breed. Als ik de betonblokken plat metsel en meer ankers gebruik is het dan stevig genoeg of ben ik toch genoodzaakt om pilaren te metselen? 

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/45562/e5610422-e2d6-4918-91e4-c48dc33f86d3.png?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=cc98554326ad9f5789ae62cac7290ca5

Alle reacties

0
Charel
Charel
932 5450 Andere professioneel
7 jaren geleden

Dat hangt ondermeer af van de dikte van die muur en van het feit of die muur aan beide uiteinden haaks op een andere muur aansluit.

0
Dean87
Dean87
0 1 Bouwer
7 jaren geleden

De maat van de betonblok is 30x20x10 , dus de dikte van de muur word 20. Deze komt haaks op een andere muur.

bedankt voor je reactie!

0
Charel
Charel
932 5450 Andere professioneel
7 jaren geleden

Haaks op een andere muur ?  Maar is dat dan aan beide zijden zo ? Zo neen, dan zou ik aan het vrije uiteinde van de muur toch een brede pilaar voorzien of eindigen met een L of een T als kopstuk.

Verder zou ik tussen de lagen een bewapening met murfor voorzien.

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
7 jaren geleden

Een muur van 11.5 meter lang en maar 1.50 hoog moet niet eindigen op een T of een L of een beer. 

Is helemaal niet nodig op voorwaarde dat deze muur geen grondkering doet.

Diepte van de fundering zou ik tot devaste nemen en of toch minimum 80 cm diep.

30cm breed kan.

Vergeet geen waterkering te plaatsen iets boven maaiveld.

Betonblok van 30x20x10 is niet dadelijk een courante maat, waarom werk je niet met holle betonblok van 39x19x19 of 39x29x19 ? 

Murfor of langs bewapening zeker toepassen. 

Bovenkant muur dient afgewerkt te worden met dekstenen ter bescherming van het metselwerk.

En ... je hebt toch een bouwvergunning of melding gemaakt want een gesloten anorganische afsluiting plaatsen mag zomaar niet.

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’

Met dit gratis magazine willen we je graag inspireren en advies geven om het maximum te halen uit jouw tuin en terras.

Bestel nu

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Tuinklussen oktober: tuinexpert geeft tips voor je tuin

Tuinklussen oktober: tuinexpert geeft tips voor je tuin

Oktober is een belangrijke maand in de tuin. Tuinexpert Bart Verelst lijst op welke tuinklussen er deze maand op de planning staan.

Lees meer

Onkruid bestrijden met onkruidverdelger: van keukenmiddeltjes tot biologische alternatieven

Onkruid bestrijden met onkruidverdelger: van keukenmiddeltjes tot biologische alternatieven

Chemisch onkruidverdelgers zijn slecht voor de natuur. Ontdek drie opties om onkruid te bestrijden. Van keukenmiddeltjes tot biologische alternatieven.

Lees meer

Een wadi in je tuin aanleggen? Zo kan je regenwater slim laten infiltreren

Een wadi in je tuin aanleggen? Zo kan je regenwater slim laten infiltreren

Met een wadi in je tuin kan je regenwater op eigen bodem laten infiltreren. Ontdek meer over de voordelen en hoe je zelf een wadi kan aanleggen.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag