Plaatsen keermuur of L profielen.

2

Plaatsen keermuur of L profielen.

Etienne Van der Sypt
Etienne Van der Sypt
#Tuin · 7 jaren geleden

Mijn tuin ligt 40cm lager dan mijn achterbuur. Zij hebben betonnen platen geplaatst ( voor ik ben beginnen bouwen)maar die niet diep genoeg steken zodat er zand en stenen doorsijpelen naar mijn tuin. Bovendien staan die platen over de ganse lengte(15m) 20 a 40 cm op mijn grond. Na hen hiervan reeds herhaaldelijk aangeschreven te hebben zouden zij nu die platen verwijderen en daarmee houdt het op. Ze zouden geen nieuwe plaatsen waardoor het probleem van instroom van hogergelegen zand en steentjes nog erger gaat worden. Mijn vraag is nu: wie moet nu zorgen voor een degelijke oplossing?

Alle reacties

0
Charel
Charel
932 5479 Andere professioneel
7 jaren geleden

Eerlijk gezegd begrijp ik de ernst van het probleem niet zo goed. De situatie is me ook niet helemaal dudelijk.

Zulke situatie van een niveauverschil met een achterliggende grond kan volkomen natuurlijk en normaal zijn, het voornaamste is dat aflopend oppervlaktewater van het hoogste perceel uw grond niet belast. Vermits je enkel over zand en steentjes spreekt is dat dus niet het geval en denk ik dus niet dat je uw achterbuur tot een of andere ingreep kunt verplichten.

Het zou iets anders zijn moest enkel uw niveau het oorspronkelijke zijn en dat de achterbuur zijn grond 40 cm heeft opgehoogd tot tegen de perceelsgrens. In dat geval zou hij tot aan de perceelsgrens een keermuur moeten voorzien.

Maar of je dat nu moet eisen is een persoonlijke afweging, hoe ernstig is de last, kan het niet anders worden opgelost (haag, beplanting...) is het een blijvende burenruzie waard, enzovoort.

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Tuinieren in de herfst: dit kan je nog in het najaar doen

Tuinieren in de herfst: dit kan je nog in het najaar doen

Ook in het najaar kan je nog tuinieren. Ontdek wat je in de herfst nog kan planten, snoeien en onderhouden voor een mooie tuin in het voorjaar.

Lees meer

De tuinklussen voor december: zo bereid je je tuin voor op de winter

De tuinklussen voor december: zo bereid je je tuin voor op de winter

Welke tuinklussen kan je nog in december uitvoeren? Tuinexpert Bart Verelst deelt enkele tips om je tuin voor te bereiden op de winter.

Lees meer

Een waterpartij in je tuin: tips en aandachtspunten

Een waterpartij in je tuin: tips en aandachtspunten

Een waterpartij in je tuin of op je terras brengt sfeer. Bovendien helpt water de temperatuur op hete dagen aangenaam te houden. Enkele tips & tricks.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag