6

Spouwmuurisolatie bij crepi bezetting

Frank VR
Frank VR
#Isolatie · 7 jaren geleden

Ik wou mijn spouwmuren laten isoleren, maar de vertegenwoordiger van een isolatiefirma vertelde me dat dit niet mogelijk is omdat de buitengevel afgewerkt is met crepi bezetting, en bij vorst zou de crepi bezetting scheuren en na verloop van tijd ook afbrokkelen. Klopt dit ?

Alle reacties

0
Hugo C.
Hugo C.
353 2291 Bouwer
7 jaren geleden

Daar heb ik in het WTCB nota niets over gelezen. Wat wel wordt afgeraden is de spouw isoleren van muren met een geglazuurde gevelsteen. OOk bij dampdichte verven   Deze stenen hebben de eigenschap van zeer traag te drogen juist door die geglazuurde laag of de aanwezige verf. Bij regen dringt er water in de stenen via de voegen en dat moet terug via de voegen eruit ingeval u de spouw zou isoleren (geen ventilatie meer in de spouw). Begint het ondertussen te vriezen dan kan de steen / verf afschilferen.

Crepi heeft 2 soorten pleisters: siliconenpleister en minerale pleister.

Een siliconenpleister is waterdicht en beschermt de gevelsteen tegen vocht. De onderliggende gevelsteen kan niet nat worden en er kan dus ook geen gevaar optreden bij vorst.  Dus hier zeker geen probleem.

Een minerale pleister (zand, kalk, cement) is in principe dampopen en ook waterkerend en zal de onderliggende gevelsteen dus ook laten drogen. Maar mijn inziens houdt dit toch enkele risico's in.

Bij isolatie van spouwmuren worden wel veel gaten geboord, gewoonlijk in de voegen,  waarlangs de isolatie wordt ingespoten en gevolgd. De crepielaag zal dus wel op talrijke plaatsen doorboord worden en waarschijnlijk zal het ook niet altijd mogelijk zijn om in de voegen te boren. Het dichten van die gaten zal niet onzichtbaar zijn.

Tenzij je natuurlijk ook isolatie aan de buitenzijde aanbrengt met een nieuwe crepielaag van siliconenpleister.

Maar vraag eens een offerte bij een paar andere firma's.

0
Frank VR
Frank VR
0 1 Verbouwer
7 jaren geleden

Hugo, bedankt voor de duidelijke uitleg. Het huis is van 1964 en ik denkt dat de "crepi" eigenlijk een gewone cementbezetting is waar met met een schildersrol is doorgegaan zodat het uitzicht van crepi verkregen werd. Ik heb die zelf opnieuw geverfd toen ik het huis kocht (+/- 15 j. geleden), maar ik kan mij niet herinneren dat er bij de aankoop van de verf gesproken is of die verf dampdicht was of niet dus ik denk dat dit niet het geval is. Ik weet als leek ook niet of dit kan getest worden.

Aangezien de spouw slechts 4 cm is was ik van plan om achteraf nog 6 cm extra buitenisolatie met steenstrips aan te brengen zodat ook alle joudebruggen weggewerkt worden, dus voor mij kan het geen kwaad dat er overal gedichte boorgaten zijn.

Ik zal in elk geval je raad opvolgen en bij enkele andere firma's prijs vragen (heb ondertussen ook een onafhankelijke renovatie-audit aangevraagd). Nogmaals bedankt.

Frank

0
Charel
Charel
932 5434 Andere professioneel
7 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Van belang is dat bij spouwmuurisolatie de buitenmuur voldoende dampopen is. Een cementbezetting is dat helemaal niet ! Ook de meeste verflagen zijn dat onvoldoende.

En dus heeft die vertegenwoordiger gelijk.

0
Hugo C.
Hugo C.
353 2291 Bouwer
7 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Het is nog niet zo gekend maar de Vlaamse regering werkt aan de isolatienorm 2050. Dit wil zeggen dat tegen 2050 (binnen 30 jaar) alle woningen in Vlaanderen aan de EPB-norm van 2015 zouden moeten voldoen. Dit houdt in dat de U-waarde van de buitenmuur maximaal 0.24W/m²K mag bedragen. Als de spouw met 4cm isolatie is gevuld zou er aan de buitenzijde nog minstens 10 à 12cm XPS of EPS moeten komen naargelang de lambdawaarde van de isolatie.

Maar  dergelijke beslissingen hangen wat af van de toekomstperspectieven van de eigenaar.

0
Flir
Flir
4 81 Andere professioneel
6 jaren geleden

Van belang is dat bij spouwmuurisolatie de buitenmuur voldoende dampopen is. Een cementbezetting is dat helemaal niet ! Ook de meeste verflagen zijn dat onvoldoende.

En dus heeft die vertegenwoordiger gelijk.

In situ onderzoek heeft aangetoond dat de meeste verven dampopen zijn. Je moet al meerdere lagen plaatsen opdat ze dampdicht zouden zijn. 

De gevolgen van regendoorslag (ook bij siliconenpleister!) zou ik vermijden door de muur te hydrofoberen. 

Ik weet echter niet of dit van toepassing is op pleisters. 

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu
Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Spouwmuurisolatie: voor- en nadelen, soorten materialen, prijs en premie

Spouwmuurisolatie: voor- en nadelen, soorten materialen, prijs en premie

Spouwmuurisolatie is een snelle en goedkope manier om je muren extra te isoleren. Ontdek de voor- en nadelen, soorten isolatiematerialen, prijs en premie.

Lees meer

Wat is de lambda-waarde van isolatie?

Wat is de lambda-waarde van isolatie?

Er zijn verschillende materialen om te isoleren. Het grote verschil zit hem in de lambda-waarde. Wij lijsten de lambda-waarden van isolatie op.

Lees meer

Buitengevelisolatie: de opties om na te isoleren via je buitenmuur

Buitengevelisolatie: de opties om na te isoleren via je buitenmuur

Koppel een lager verbruik aan een nieuwe look voor je gevel met buitengevelisolatie. Er zijn verschillende manieren om de buitenmuren extra te isoleren.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag