Kan ik sierpleister of crepi aanbrengen op mijn gelakte buitenmuur

5

Kan ik sierpleister of crepi aanbrengen op mijn gelakte buitenmuur

leentje 123
leentje 123
#Bouwpartners · 5 jaren geleden

Ik heb een terras muur van ong 4x3 die uit drie verschillende stenen betaat (bak/snelbouwsteen) Daar is ooit over gelakt en dit hangt er nog perfekt op maar is niet mooi, en er is ook onlangs een scheur in hersteld. De lak eraf halen is niet te doen zie ik, dus ik wil er ineens iets van ruwe pleister overzetten. Ik lees meestal dat dit niet kan, in de winkel zeggen ze met een goede primer het wel kan, en vroeg me af of die "Renaulac crepi" een optie zou zijn...Wat zijn de mogelijkheden, ik moet het zelf kunnen doen, betaalbaar houden en niet dat het er binnen een paar jaar terug afkomt.

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/60328/929228386557102150042948416292654815379456n-1-1.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=42239ff344da690bbfc8012980023403

Alle reacties

0
Charel
Charel
932 5434 Andere professioneel
5 jaren geleden

Met een hogedrukreiniger zo veel mogelijk er af zien te krijgen, desnoods met een vuilfrees er op gemonteerd.

Daarna alles kaleien.

0
leentje 123
leentje 123
0 6 Andere particulier
5 jaren geleden

Ik krijg er niks af met hogedruk en zelfs niet met zo een elecktrische staalborstel...of hoe dat ding ook noemt. Was wel super goeie verf precies :)  Is er een voordeel aan kaleien tegenover crepi, of sierpleister? Komt bij kaleien niet veel structuur er nog door? De winkel stelde ook kaleien voor na een primer erop te zetten. Maar k had deze al zitten opzoeken en vond dat het niet over verf kan omdat de muur moet ademen ofzoiets?

0
Charel
Charel
932 5434 Andere professioneel
5 jaren geleden

Die muur zou sowieso altijd dampopen moeten zijn wat nu niet het geval is met die lakverf. Ik weet niet wat er zich aan de binnenkant van die  muur bevindt maar het zou best kunnen dat er daardoor aan de binnenkant meer vochtproblemen zijn ontstaan doordat eventueel vocht in de muur nu nog enkel langs binnen kan uitdampen.

Dus als het met de gewone hogedruklans niet gaat kan je daar ook nog een hulpstuk op zetten (vuilfrees) die veel agressiever te werk gaat. En anders door middel van zandstralen.

Hoe is de opbouw van die muren van buiten naar binnen en welk soort ruimte's zitten er aan de andere kant van die muren ?

0
leentje 123
leentje 123
0 6 Andere particulier
5 jaren geleden

Aan de andere zijde van de muur is de uitbouw/eetkamer van mijn buren, dat staat er een achttal jaren en die snelbouwsteen is toen aangezet. Ze hebben geen vochtprobleem, hadden we een scheur doordat het nieuwe muurstuk niet goed was aangehecht, daarmee die grijze streep om dit te repareren. De opbouw weet ik niet, maar dat zou toch dubbelsteens moeten zijn neem ik aan.

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu
Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Wonen 2025 opent eind deze maand de deuren

Wonen 2025 opent eind deze maand de deuren

Op 25 januari 2025 gaat bouwbeurs Wonen van start. De Nekkerhal in Mechelen is dan dé plek voor iedereen die op zoek is naar bouwinformatie en inspiratie.

Lees meer

Ga gratis naar Bouwbeurs Roeselare 2025

Ga gratis naar Bouwbeurs Roeselare 2025

Op 1 februari opent Bouwbeurs Roeselare opnieuw de deuren. Dankzij Livios kan je gratis naar de beurs.

Lees meer

Werkt je aannemer aan een uurtarief? Zo maak je goede afspraken

Werkt je aannemer aan een uurtarief? Zo maak je goede afspraken

Aannemers werken soms aan een uurtarief in de plaats van een vast bedrag. Met deze tips vermijd je discussies over het aantal gepresteerde uren.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag