4

Electriciteitskast zekeringen onderaan voeding

Kris M
Kris M
#Elektriciteit · 5 jaren geleden

k Ben vrij zeker dat het OK is om de zekeringen onderaan te voeden via 230V latten en de circuits bovenaan aan te sluiten.  Zekeringkast hangt in de kelder en alle vertrekkende circuits gaan dus naar boven. Qua kablering is bovenaan aansluiten dus veel makkelijker (aarding gaat wel nog naar onderaan omdat daar de aardingslat zit)

Wil gewoon zeker zijn omdat de installatie gekeurd moet worden (en in orde moet zijn).  Heb al verschillende installaties zelf gedaan die probleemloos goedgekeurd geweest zijn dus dat lukt wel.

Alle reacties

0
Charel
Charel
932 5480 Andere professioneel
5 jaren geleden

Ik ben helemaal zeker dat het oké is.

0
idur
idur
174 842 Andere professioneel
5 jaren geleden

Ik sluit mijn verdeelborden altijd zo aan, aankomsten onderaan, vertrekken bovenaan. 

0
Electro Ph
Electro Ph
2 17 Andere professioneel
5 jaren geleden

Idem Idur, ik sluit ze ook altijd zo aan.

Thuisbatterij laten plaatsen? Vergelijk gratis offertes!

Thuisbatterij laten plaatsen? Vergelijk gratis offertes!

Laat een thuisbatterij installeren en gebruik optimaal je zonne-energie. Ontvang gratis en vrijblijvende offertes van vakmensen.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Haal je energiefactuur omlaag met slimme toestellen en deze energie-apps

Haal je energiefactuur omlaag met slimme toestellen en deze energie-apps

Geld en energie besparen met een energie-app en slimme toestellen? Ontdek hoe je eenvoudig je stroomverbruik optimaliseert.

Lees meer

In de kijker: stopcontact dat verdwijnt in je wand

In de kijker: stopcontact dat verdwijnt in je wand

Ontdek Orbis: het onzichtbare stopcontact dat naadloos opgaat in natuursteen, solid surface en keramiek. Perfect voor je wand of werkblad.

Lees meer

Je zekeringkast stap voor stap verbinden met de meterkast

Je zekeringkast stap voor stap verbinden met de meterkast

Als je je zekeringkast hebt voorzien van de nodige aansluitingen en kringen, moet je ze nog koppelen aan de meterkast. Zo pak je dat stap voor stap aan!

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag