3

Keramische tegel op beton

mingus
mingus
#Terras en oprit · 5 jaren geleden

Hallo,

Op ons terras ligt nu gepolierd beton, maar dat vinden we niet erg mooi. We zouden hier graag een keramische tegel op willen leggen, het probleem is dat elke vakman die al is langsgekomen ons eigenlijk iets anders heeft verteld. Ik lijst even de voorgestelde mogelijkheden op:

- stabilisé op beton

- chape op beton

- chape en drainagemat op beton

- enkel drainagemat op beton

- chape en ontkoppelingsmat op beton

- er gewoon niet aan beginnen en voor tegeldragers kiezen

Belangrijk om weten is dat de bestaande beton niet voldoende afhelt richting afwatering, hier en daar blijft er dus (een beetje) water staan. 

De vraag is dus, wat lijkt jullie de beste optie om problemen met water dat blijft staan te vermijden? Een ander aandachtspunt is dat het terras met chape een stuk hoger zou komen te liggen, tot net onder het opstapje naar de woning. Kan dit kwaad of is dat normaal?

PS: de beton volledig uitbreken zien we niet echt zitten (kostelijke affaire).

Alvast bedankt!

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/64921/4669df39-1edb-440c-854d-692102e790c3.jpeg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=03cebdb858b236d4c70818b5e453b033

Alle reacties

0
eri.p
eri.p
2 52 Andere particulier
4 jaren geleden

het wordt steeds afgeraden om tegels op beton te leggen, 10 jaar geleden heb ik zelf tegel op tegel gelegd, arduintegels 60/60 op natuurleisteen met mortel, niet gelijmd, ingevoegd met 50/50 cement, zand, compactuna (is waterdicht), onder de leisteen zit een betonplaat, tot op heden heb ik nog geen enkel probleem gehad met wat dan ook,indien ge denkt dat de plassen een probleem vormen boor er dan een aantal gaten door en vul ze op met grof zand, met het terras te verhogen moet ge wel voorzichtig zijn, ik zie dat u een arduin plint tegen het huis hebt staan, als daar water achter komt zal die loskomen of breken bij vorst.

0
Charel
Charel
932 5456 Andere professioneel
4 jaren geleden

Je moet goed kijken op welke hoogte de waterkering in de muur zit, meestal zijn daar net boven op geregelde afstanden open verticale voegjes te zien.

Je moet absoluut hier onder blijven met uw terrasvloer ! Enkel met een vloer op tegeldragers mag je hoger gaan. En dan heb je de keuze tussen een ceramische vloer of een plankenvloer.

Terras of oprit aanleggen? Vergelijk gratis offertes!

Terras of oprit aanleggen? Vergelijk gratis offertes!

Ontdek de beste mogelijkheden voor jouw terras en oprit. Ontvang gratis en vrijblijvende offertes van lokale specialisten.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Vakantiegevoel in eigen tuin: zo maak je van je terras een tweede woonkamer

Vakantiegevoel in eigen tuin: zo maak je van je terras een tweede woonkamer

Ons terras wordt steeds meer een verlengstuk van ons interieur. Met deze tips geniet je het hele jaar door van een vakantiegevoel in je tuin.

Lees meer

Wat is een waterdoorlatende verharding en telt het mee als verharding?

Wat is een waterdoorlatende verharding en telt het mee als verharding?

Ontdek wat waterdoorlatende verharding is en met welke regels je rekening moet houden als je waterdoorlatende verharding wil gebruiken in je tuin.

Lees meer

Terrasafscherming: in een wip meer privacy

Terrasafscherming: in een wip meer privacy

Wij lijsten op welke soorten terrasafscherming er bestaan, geven je een indicatie van de prijs en lijsten enkele voor- en nadelen op.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag