Je moet eerst zien of het verschil zo groot is dat je kon aanvoelen met je kleine teen dat er een vergissing was gebeurt. bv elke post staat met een prijs vermeld maar bij 1 post staat er geen prijs bij. Alle verkregen offertes liggen indezelfde lijn maar bij deze is het duidelijk meer dan x% goedkoper.
En soms moet je ook even de optelling maken : als alle posten opgeteld 2453€ geeft maar onderaan staat er 2354€ dan is dit een menselijke vergissing en zal een rechtbank eerder oordelen dat jij het juiste optelsommeke moet betalen. Ook met een komma verkeerd te plaatsen zal je bakzeil moeten halen.
Aan de andere kant, als jij op geen enkele manier kon opmaken dat deze post vergeten of verkeerd was dan ben je niet gehouden om dit bedrag te betalen.
Sowieso zou ik het bedrag dat vermeld stond op de offerte sietopresto betalen en het discutabel bedrag ( nog) niet.
Sommige rechters hebben dan graag dat je dit even via AS laat weten aan de aannemer dat je de factuur protesteert voor bedrag x wegens niet vermeld op de offerte maar dat je de overeengekomen prijs als blijk van goede wil al betaalt.
De bal ligt nu in het kamp van de aannemer, gaat hij voor dit bedrag procederen ?
Oja
zeker van dat er nergens in de voorwaarden staat :
ik citeer - onvoorziene werken ten bedrage van maximaal 5% van de aannemingssom kunnen zonder schriftelijk akkoord uitgevoerd worden om het vlotte verloop van de werken niet in gedrang te brengen.
Moet zo niet letterlijk er in staan maar iets gelijkaardigs kan, kijk dit eerst na zowel op de offerte als op de factuur.