Houtopslag grenst aan privatieve muur

12

Houtopslag grenst aan privatieve muur

MarianneC
MarianneC
#Tuin · 3 jaren geleden

Ons tuintje (en de tuintjes van 3 andere buren) grenst aan de privatieve muur van een van de buren. We hebben dit huis onlangs gekocht en niks veranderd aan de tuin of inrichting ervan. Nu gaan de buren verkopen en willen ze vochtproblemen aanpakken in het huis. Ze beweren dat alle aanplanting en materiaalopslag die aan hun privatieve muur grenst mee deze vochtproblemen creëren. In ons geval gaat het om een kleine plant (geen struik volgens mij) en een kleine open opslag waar we in de winter hout stockeren. Ik weet dat voor struiken een afstand van 50 cm moet gerespecteerd worden en voor bomen 2 meter. Ik vraag me af in welke mate zij kunnen eisen dat wij opslagje en planten moeten verwijderen / verplaatsen? Ik voeg foto's toe van de zaken in kwestie.

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/72973/schermafbeelding-2022-01-14-om-103524-1.png?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=eeb5cf5c9b80c8e3923dd232c3a6a68bhttps://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/72973/unnamed-1.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=d06b82597641ec5e472c549eb864393c

Alle reacties

0
Charel
Charel
932 5434 Andere professioneel
3 jaren geleden· Bedankje ontvangen

De buren hebben natuurlijk het recht om hun eigen muur te onderhouden of eventueel te herstellen of te behandelen tegen vocht. 

Ik zou daar niet moeilijk over doen en in afspraak met de buur en ter voorbereiding van de werken alle zaken die de werken kunnen belemmeren weghalen. 

0
MarianneC
MarianneC
0 4 Andere particulier
3 jaren geleden
Bedankt voor de snelle reactie! Ze vragen niet zozeer om medewerking voor het uitvoeren van de werken, ze specificeren ook niet welke werken ze gaan doen. Ze vragen eerder aan alle buren om permanent nooit meer iets aan te planten of op te slaan tegen hun muur... dus dat is best wel ingrijpend want dat wil zeggen dat we over de lengte van de muur 50 cm verliezen om dingen te plaatsen (zelfs onze barbecue zou een probleem zijn). Als ze wettelijk in hun recht zijn om dit te vragen, ga ik er zeker geen probleem van maken. Maar vooraleer ik ons opslagje (gebouwd met een aantal betonblokken) en een hele mooie klimbloem (geen struik dus) permanent ga verwijderen, wou ik even zeker zijn wat ze precies kunnen eisen...
0
Kris M
Kris M
594 3474 Andere particulier
3 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Als dit de privatieve muur is van de buren mag je van die muur geen gebruik maken: geen pluggen om je klimbloem te geleiden.  Niet als steun gebruiken om dingen tegen te stapelen.  k Heb wel geen weet van een regel die zegt dat er 50cm dient vrijgehouden te worden.  Buur mag ook geen isolatie aanbrengen aan uw zijde tenzij met uw toestemming (die ik niet zou geven wegens plaatsverlies - hij moet maar aan de binnenzijde isoleren. 

0
ludo segers
ludo segers
120 1562 Andere particulier
3 jaren geleden

Ben je er zeker van dat het een privatieve muur is???? 

Artikel 657 B.W. stelt namelijk dat iedere mede-eigenaar van een  hier  aanbouwen of balken . Artikel 662 B.W. daarentegen stelt dat geen enkele nabuur werk  aanbrengen of doen steunen  de  zonder toestemming van de andere nabuur.

https://www.dehaese.be/nl/nieuws/topics/kan-de-eigenaar-van-een-scheidsmuur-zijn-buurman-dwingen-tot-een-gemeen-maken-van-de-muur-en-tot-de-betaling-ervan/

0
MarianneC
MarianneC
0 4 Andere particulier
3 jaren geleden

Ja helaas, het is een steunmuur van hun loft, dus het is helemaal hun eigendom. Op zich hebben we een OK contact en ik wil dat absoluut ook zo houden (niemand houdt van lastige ruzies over kleine dingetjes natuurlijk!) dus ik wil gerust meegaand zijn. Maar ik zou ook wel graag m'n rechten kennen, vooral ivm dat opslagje :)

0
MarianneC
MarianneC
0 4 Andere particulier
3 jaren geleden
@Kris M die regel van 50cm staat in het Veldwetboek ivm aanplanting en tuinafsluitingen etc. Maar ze spreken daar echt over struiken en bomen (dikke bomen moeten zelfs 2m verder staan).
0
ludo segers
ludo segers
120 1562 Andere particulier
3 jaren geleden

Zelfs al zou het een gemene muur zijn, heb je nog altijd de toestemming van je buur nodig wil je er iets tegen plaatsen of tegen laten leunen... ...

Artikel 662 B.W. daarentegen stelt dat geen enkele nabuur werk mag aanbrengen of doen steunen tegen de gemene muur zonder toestemming van de andere nabuur.

0
Hugo C.
Hugo C.
353 2291 Bouwer
3 jaren geleden

....

Op zich hebben we een OK contact en ik wil dat absoluut ook zo houden (niemand houdt van lastige ruzies over kleine dingetjes natuurlijk!) dus ik wil gerust meegaand zijn. Maar ik zou ook wel graag m'n rechten kennen, vooral ivm dat opslagje :)

Maar uw buren hebben dus blijkbar niet dezelfde ingesteldheid inzake burenruzies. Dan moet u zich ook op dat niveau instellen.

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
3 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Een afstand van 50 cm met beplanting is inderdaad bepaald door het veldwetboek. 

Echter bij tuinen afgesloten met muren wordt aanplanting tegen de gevel gedoogd. Indien de muur in gemeenschap is dan mag van deze muur gebruikt gemaakt worden voor bevestigingen aan te brengen, anders niet. 

Het is wel zo dat er in het veldwetboek enkel sprake is van bomen ( planten boven de 2 meter hoogte) en hogere struiken tot 2 meter hoogte ( vanaf 50 cm) over klimplanten, vaste planten, varens  en of siergrassen wordt niet gesproken.

Het plaatsen van meubilair binnen die 50 cm zone is nergens wettelijk vastgelegd. maw je mag dus je BBQ, je hout , je tuinbank daar tegen die muur zetten maar wel zonder steun van deze muur indien deze volle eigendom is van de buur.

Wat echter belangrijker is in deze vraag is het punt dat er wordt aangevoerd dat een intern vochtprobleem wordt veroorzaakt door beplanting en door houtopslag.

Ik zou dan toch eerder dan denken aan een poreuse steen, geen of gebrekkige waterkering in de muur . Grondslag die boven de waterkering in de muur uitkomt...

Of nog andere oorzaken.

Als je buur in deze muur geen waterkering heeft dan mag je alles nog meters van die grens planten, plaatsen , hij blijft vocht hebben.

Beplanting tegen een muur die vochtproblemen in een muur veroorzaakt ? Klimplanten die een muur bedekken werken juist vochtregulerend want er is minder regenslag tegen die muur. 

 

0
Charel
Charel
932 5434 Andere professioneel
3 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Zo te zien aan het metselverband gaat het om een betrekkelijk oude massieve muur zonder spouw.

Zulke muren kunnen best zo luchtig mogelijk blijven zodat eventueel vocht in de muur er gemakkelijk terug uit kan verdampen.

Het lijkt mij zeer logisch dat vooral die houtstapel er ten eerste voor zal zorgen dat er meer water in de muur kan dringen en dat het er vervolgens nog amper terug zal kunnen uitdrogen.

Bij de beplanting is dat al minder logisch tenzij het een dichte beplanting tot tegen de muur is.

Dus voor die houtstapel zou ik al zeker een andere oplossing zoeken. Daar is de klacht zeker terecht.

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’

Met dit gratis magazine willen we je graag inspireren en advies geven om het maximum te halen uit jouw tuin en terras.

Bestel nu

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen
Je tuin onderhouden? De Tuinklussentool gidst je elke maand door de belangrijkste taken

Je tuin onderhouden? De Tuinklussentool gidst je elke maand door de belangrijkste taken

Hou je van klussen in je tuin? Maar weet je niet welke taak je best eerst aanpakt? We geven je een compleet overzicht van alle klussen voor jouw tuin, en dat opgelijst per maand van het jaar. 

Bekijk het in de tuinklussentool

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Hoe een kleine tuin inrichten? Aan de slag met deze 10 tips

Hoe een kleine tuin inrichten? Aan de slag met deze 10 tips

Met een doordacht tuinontwerp en enkele slimme ingrepen kan je een kleine tuin slim inrichten. Ga aan de slag met deze tips!

Lees meer

Omring je terras met planten: deze planten zorgen voor kleur, geur of intimiteit

Omring je terras met planten: deze planten zorgen voor kleur, geur of intimiteit

Planten zijn de absolute sfeermakers in je tuin. Plant je ze rond het terras, dan geniet je van kleur, geur en initmiteit. Een overzicht!

Lees meer

Meer mierennesten in je gazon door de droogte: dit kan je doen

Meer mierennesten in je gazon door de droogte: dit kan je doen

Droogte zorgt voor meer mierennesten in je gazon. Lees waarom dit gebeurt en wat je eraan kan doen.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag