Is het debiet van de regenwaterpomp van belang bij een condensatieketel met doorstroom ?

31

Is het debiet van de regenwaterpomp van belang bij een condensatieketel met doorstroom ?

Klusjesvoorvrouwen
Klusjesvoorvrouwen
#Verwarming & koeling · 3 jaren geleden
Deze vraag is goed beantwoord

Het debiet van onze regenwaterpomp is kleiner dan vroeger doordat in de socarex een buis geplaatst werd met kleinere diameter.

Kan dit kleiner debiet problemen geven bij een condensatieketel met doorstroom ? Ons warm water staat op regenwater.

Bedankt voor een antwoord ! 

1
Charel
Charel
932 5436 Andere professioneel
3 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Volgens mij is kas danig in de war met zijn debieten. Zowel 1 m³/s als 100 l/seconde is absurd veel. Zelfs per minuut zou dat nog altijd absurd veel zijn. Deel dat maar door 100 of door 1000 !

Soit: Het is uiteraard een ongebruikelijk kleine diameter van zuigleiding maar dat hoeft daarom nog geen probleem te zijn voor zulke kleine centrifugaalpomp.

Het debiet dat je nodig hebt voor de meeste doorstromers is in orde van grootte iets van een viertal liter per minuut of ongeveer 1/4 m³ per uur terwijl zo'n pomp met die aanvoer volgens mijn schatting nog gemakkelijk 5 keer zo veel zal geven.

Je zou het kunnen testen door gewoon koud water voluit te laten lopen en te kijken hoeveel water je zo bijeen krijgt op één minuut. Is dat meer dan 4 liter (ongetwijfeld) dan heb je genoeg om de doorstromer te laten werken en om een warme douche te nemen.

1
Charel
Charel
932 5436 Andere professioneel
3 jaren geleden

Geen probleem dus ! 👍👌

Wat het vereiste debiet van de doorstromer betreft: dat heeft volgens mij geen belang omdat de pomp sowieso al meer debiet zal leveren dan er zal worden afgenomen.

1
Kris M
Kris M
594 3486 Andere particulier
3 jaren geleden

Raar dat geen enkele installateur je vertelde dat dit NIET mag van de watermaatschappij.  Stadswater en regenwater mogen nergens gekoppeld worden.  Ook niet in de douchekop of mengkraan.  Overschakelen van regenwater op stadswater mag niet via vaste verbinding en kranen.  Terugslagkleppen zijn niet OK.

Als ooit de druk van het stadswater wegvalt en je contamineert daardoor met regenwater zal de rekening van t reinigen je dik tegenvallen.

Warm water dus op stadswater zetten als je geen risico op problemen wil lopen.  Regenwater gebruik je voor wasmachine, WCs, auto wassen, poetsen, tuin enz. 

1
Charel
Charel
932 5436 Andere professioneel
3 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Kris heeft gelijk wat die verbinding regenwater/stadswater betreft.

Hier gebruiken we ook regenwater voor douche en bad maar dan is zowel de koudwater- als de warmwatertoevoer aangesloten op regenwater.

1
Charel
Charel
932 5436 Andere professioneel
3 jaren geleden· Bedankje ontvangen

In uw geval zou ik het volgende overwegen:

Bad, douche, wc's, wasmachine en buitenkranen op regenwater, zowel het koud als het warm water.

Al de rest op stadswater met een elektrisch boilertje van 10 l onder de gootsteen.

Dit op voorwaarde dat de regenput groot genoeg is en de kwaliteit van het regenwater in orde is.

Alle reacties

0
Stecoctech-belgium
Stecoctech-belgium
12 356 Andere professioneel
3 jaren geleden
Nog zoiets water afvoeren naar waar he? In deze straat ligt een groot kanaal omdat afvoer problemen waren. Maar dit is 1 grote buis dus geen gescheiden afvoer. Nieuwbouw is verplicht om die afvoeren te scheiden maar hier wil dat betekenen om de straat openbreken want er is geen gescheiden afvoer. Dan is de wet daar logisch in. Zoveel mogelijk lokaal opslaan en vertraagd afvoeren naar een gunstige droge plaats bijvoorbeeld waar struiken zijn maar vooral een boom is een water slurper.
Download gratis onze airco-gids

Download gratis onze airco-gids

Alles wat je moet weten over airco’s: van soorten en installatie tot tips voor optimaal rendement. Inclusief handige checklists!

Download nu gratis jouw gids

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Airco in huis: in welke kamer is het slim en waar juist niet?

Airco in huis: in welke kamer is het slim en waar juist niet?

Airco installeren? Ontdek in welke kamers het een goed idee is en waar je beter andere oplossingen overweegt.

Lees meer

Verwarming in de slaapkamer: dit zijn de beste opties en hun prijskaartje

Verwarming in de slaapkamer: dit zijn de beste opties en hun prijskaartje

Kies je voor hoofd- of bijverwarming in je slaapkamer? Ontdek welke verwarming het meest geschikt is voor jouw slaapkamer en het prijskaartje ervan.

Lees meer

Temperaturen dalen: met deze 5 tips hou je het warm in huis

Temperaturen dalen: met deze 5 tips hou je het warm in huis

Moet 's nachts de verwarming aan of uit nu de temperaturen dalen? En op hoeveel zet je de thermostaat het beste? Met deze tips hou je het warm in huis.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag