Een zgn. "intelligente damprem" is wel degelijk temperatuurgestuurd, gemakshalve wordt dit in de markt gezet als "vochtafhankelijk".
Door de thermische uitzetting van de folie gaan de poriën meer openstaan waardoor de damp er vlotter doorheen kan.
Maar wat velen vergeten, is dat die temperatuur behoorlijk hoog moet zijn, 28°C of meer. Koel je te stevig met een eventuele airco dan haal je dit vaak niet.
Wat ook niet geweten is, is dat de poriën relatief snel komen dicht te zitten door stof waardoor die "intellegentie" snel achteruit gaat.
En ja, in de zomer rekent men op de zon om alle vocht uit de dakconstructie naar binnen te drijven... leg je alles vol met zonnepanelen dan warmt de dakstructuur onvoldoende op.
Oplossing hiervoor is het geventileerd plat dak "nieuwe stijl" wat neerkomt op een geventileerde HSB-buitengevel 90° gedraaid en met een ventilatie ruimte van ca. 5 cm.
Zie daarvoor de documentatie van Nordbord op pagina 8: www.norbord.nl/wp-content/uploads/2020/03/NORBORD_SterlingOSB-Zero_PlatteDaken-NL-1.pdf