Nieuwe tuinschermen tussen bestaande betonpalen met sleuven krijgen

2

Nieuwe tuinschermen tussen bestaande betonpalen met sleuven krijgen

Niet zo handige Henriëtta
#Tuin · 3 jaren geleden

Zowel de buren als ikzelf vonden dat 4 tuinschermen van het type Luxor vervangen dienden te worden. Ik bestel 4 nieuwe tuinschermen van het type Luxor in de veronderstelling dat de vervanging een fluitje van een cent gaat zijn: oud scherm tussen de sleuven van de betonpalen naar boven uitschuiven, nieuw scherm tussen de sleuven van de betonpalen naar beneden inschuiven. Dit is toch logisch, want beiden hadden de standaard maten. Ik had dus een uurtje tijd uitgetrokken om dit karweitje met mijn buurman te doen. Ondertussen zitten ze er nog niet in, want we krijgen ze niet tot beneden. De laatste 20 a 30 centimeter gingen niet. Bij het nameten van de oude tuinschermen bleek nu dat deze maar 178/179 cm waren ipv 180 cm.  Waarschijnlijk door krimp, want het zijn echt dezelfde schermen van geïmpregneerd hout. Wat kan ik nu doen?  Ik ben niet zo een handige Henriëtta en vraag me af hoe ik het hout beter kan laten glijden. Of moet ik de vertikale latten losmaken, de horizontale inkorten en de vertikale opnieuw bevestigen?  Of is er een oplossing die ik over het hoofd zie?  Ik zit echt met de handen in het haar. Er is zelfs een scherm dat zelfs niet tussen de betonpalen in de sleuven geraakt   Pfff...  help please!

Op foto in bijlage zie je de schutting. We willen de voorste halve schutting vervangen door een hoge (we weten dat de betonpalen te laag gaan zijn, maar dat vinden we niet erg. We willen gewoon die tuinschermen er tussen krijgen. 

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/79293/fc839498-3b4d-4445-8abe-8c1348a0d2ec.jpeg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&q=85&corner-radius=10&mask=corners&s=0455e2bf276d56f20415321003b752d7

Alle reacties

0
Raoel
Raoel
0 28 Andere particulier
3 jaren geleden

Beste,

Kan je bij de houthandel een klein stukje van de zijlat laten doen. Zelf kzn je dit niet, moet misschien terug genageld worden. Heel vervelend.

0
Charel
Charel
932 5477 Andere professioneel
3 jaren geleden

Ofwel met een handschaafmachientje of met een zaag één van de zijkanten wat inkorten.

Het zou zelfs al voldoende kunnen zijn indien je de hoekjes der zijkanten zou breken met een houtrasp. 

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Problemen met buxus in je tuin: pas op voor de buxusmot

Problemen met buxus in je tuin: pas op voor de buxusmot

Last van de buxusmot? Lees hoe je deze veelvraat herkent, bestrijdt en voorkomt en ontdek onze andere tips tegen buxusziekten, zoals schimmel.

Lees meer

Tuinaanleg: van de juiste aanpak tot het kostenplaatje

Tuinaanleg: van de juiste aanpak tot het kostenplaatje

Hoe begin je aan het aanleggen van je tuin? In welke periode van het jaar? En wat kost dit allemaal? We maken je wegwijs in tuinaanleg.

Lees meer

Omring je terras met planten: deze planten zorgen voor kleur, geur of intimiteit

Omring je terras met planten: deze planten zorgen voor kleur, geur of intimiteit

Planten zijn de absolute sfeermakers in je tuin. Plant je ze rond het terras, dan geniet je van kleur, geur en initmiteit. Een overzicht!

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag