6

Syndicus / huurder - eigenaars

LiviosMvp
LiviosMvp
#Regelgeving · 2 maanden geleden

Kan een syndicus een boete opleggen, als men als huurder onwetend iets doet, waardoor andere eigenaars van het appartementen complex klagen bij deze syndicus, zonder eerst iets tegen de huurder in kwestie te zeggen.

Ook de syndicus komt vaststellingen doen (foto's maken), zonder even aan te bellen.

Het reglement van inwendige orde is niet overhandigd bij de aanvang van de huur, noch door de eigenaar, noch door de syndicus.  

Ook word je als huurder in de gaten gehouden door de eigenaars, zij bepalen alles.

De huurder mag alleen veel huur betalen, om dan beticht te worden.

Alle reacties

0
Kris M
Kris M
594 3484 Andere particulier
2 maanden geleden

Waarover klagen de buren ? 

0
LiviosMvp
LiviosMvp
0 3 Andere particulier
2 maanden geleden

Je mag niet in de tuin of groenbeplanting zitten, wat ik gedaan heb om schaduw te hebben.

Dit is mij nooit meegedeeld, en ik zou de kale plekken veroorzaakt hebben.

Maar het was kurkdroog, en het heeft niet geregend, dus?

0
Koen0333
Koen0333
0 4 Andere particulier
2 maanden geleden

Hou u gewoon aan het reglement van orde dan heb je die problemen niet,als de tuin gemeenschapelijk is mag je als huurder daar niets , maar dan ook niets aan veranderen zonder toestemming van de vme.Ook in je eigen stuk tuin moest er dat zijn mag je niet zonder toestemming van de huurbaas geen veranderingen aanbrengen en ben je verplicht deze als huurder goed te onderhouden.

0
Charel
Charel
932 5435 Andere professioneel
2 maanden geleden

Naar mijn idee is de eigenaar van het appartement de verantwoordelijke ten opzichte van de vereniging der medeeigenaars.

De syndicus, die is aangesteld door de VME, kan dus enkel de eigenaar of de verhuurder van het appartement ter verantwoording roepen en niet de huurder van het appartement.

De eigenaar kan dan op zijn beurt zijn huurder ter verantwoording roepen voor het geval die het appartement of de gemeenschappelijke delen van het appartementencomplex gebruikt op een wijze die als verboden vermeld staat in het huurcontrakt tussen de eigenaar en de huurder.

0
LiviosMvp
LiviosMvp
0 3 Andere particulier
2 maanden geleden

het reglement van inwendige orde is niet in mijn bezit, hebben ze mij niet gegeven.

Ik verander niets aan de tuin, zit gewoon in de schaduw

0
Kris M
Kris M
594 3484 Andere particulier
2 maanden geleden

Hoedanook kan de syndicus geen "boetes" opleggen.  Zonder reglement van inwendige orde (die je gekregen moet hebben) kan hij niets doen.   Enkel schade claimen als die er is. 

Een tuin die niet gebruikt mag worden (als goede huisvader...). Rare toestand. ....

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu
Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Mijn VerbouwLening is vanaf 2026 opnieuw renteloos

Mijn VerbouwLening is vanaf 2026 opnieuw renteloos

Vanaf 2026 wordt de Mijn VerbouwLening opnieuw renteloos, maar alleen voor de de laagste inkomens.

Lees meer

Vlaanderen wil dat alle energieleveranciers vanaf 2027 vaste tarieven aanbieden

Vlaanderen wil dat alle energieleveranciers vanaf 2027 vaste tarieven aanbieden

Vanaf 2027 moeten alle energieleveranciers een vast tarief voor energie aanbieden. Depraetere wil zo gezinnen beschermen tegen hoge energiefacturen.

Lees meer

Half jaar extra voor sloop en heropbouw aan 6% btw?

Half jaar extra voor sloop en heropbouw aan 6% btw?

Blijft de btw op sloop en heropbouw voor bouwpromotoren nog aan 6%? N-VA stelt voor om het verlaagde tarief te verlengen tot eind juni 2025.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag