Aannemer failliet, verkopers malafide, voltooiingswaarborg Wet Breyne

0

Aannemer failliet, verkopers malafide, voltooiingswaarborg Wet Breyne

bouwvrasg
bouwvrasg
#Regelgeving · 15 uren geleden

Casus in hoofdlijnen:

Verkocht en gereserveerd door projectontwikkelaar; aannemer bijna geluidloos tussengeschoven, door notaris ook niet toegelicht wat consequenties konden zijn. 2 jaar na verlate aanvang werken vastgesteld dat er sprake was van misleiding en bedrog. Na ingebrekestelling is men hier drie jaar later nog mee bezig om tot een akkoord te komen. Drie jaar na aanvang werken aannemer failliet met ruzie en betalingsdiscussies met projectontwikkelaar, in december 2024. Inmiddels bijna jaar verder stelt voltooiingswaarborg zich zodanig op dat men tracht zo min mogelijk te vergoeden, aangestelde expert discussieert over bewoonbaarheid. Dat is niet gelijk aan een wet die tot doel heeft om te zorgen dat wat is afgesproken wordt nagekomen als een aannemer malafide blijkt te zijn.  Juridisch is er bijna geen jurisprudentie over misbruik Wet Breyne, misleiding en kunstgrepen in de bouw. Rechtsingang wordt ook bijna onmogelijk als je moet opboksen tegen partijen met grote reserves en eigen advocaten. Iemand ervaring met een burgerlijke partijstelling en een strafklacht als alternatief (met bewijzen natuurlijk)? Wij zijn wanhopig en zien onze dochter er kapot aan gaan.

Alle reacties

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Slopen en heropbouwen of renoveren? Met dit plan maak je de juiste beslissing

Slopen en heropbouwen of renoveren? Met dit plan maak je de juiste beslissing

Sinds begin 2023 is er een renovatieverplichting voor woningen met label E of F. De afweging maken tussen renoveren en slopen is belangrijker dan ooit.

Lees meer

Hemelwaterverordening onder vuur: “Regenwater ondergronds infiltreren mag geen uitzondering zijn”

Hemelwaterverordening onder vuur: “Regenwater ondergronds infiltreren mag geen uitzondering zijn”

De hemelwaterverordening ligt onder vuur. Betonfederatie Febelco wil dat de regels rond ondergrondse en bovengrondse infiltratie aangepast worden.

Lees meer

Een lekkende stookolietank? Nieuwe verplichtingen vanaf 2025

Een lekkende stookolietank? Nieuwe verplichtingen vanaf 2025

Nieuwe regels voor stookolietank in 2025: onmiddellijke actie vereist bij lekkage zonder uitstel. Verwijdering enkel door erkende technicus!

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag