1

Twee legplannen ventilatie - welk kiezen?

stefaano
stefaano
#Ventilatie · 3 jaren geleden

Beste forumleden,

We renoveren onze recent aangekochte woning, waarbij we de zolder zullen gebruiken als niet-geïsoleerde bergzolder. De zoldervloer wordt dus geïsoleerd, het dak (met onderdak) niet. De ventilatieunit komt op zolder te staan en we bedienen de 1ste verdieping met kanalen die rechtstreeks door de zoldervloer naar het plafond van de verdieping gaan. .

Het gelijkvloers ventileren is uiteraard wat complexer. De leidingen kunnen niet in de chape (die ligt er al en gaan we niet opbreken) of in valse plafonds (kamers zijn niet hoog genoeg). Dat wordt dus puzzelen.

In gesprekken met ventilatie-installateurs kreeg ik suggesties voor 2 verschillende legplannen: variant 1 met één extractiekanaal dat aftakt naar badkamer, wasplaats en keuken (zie bijlage 1) en variant 2 met telkens aparte extractiekanalen (zie bijlage 2). In bijlage 3 vind je een overzicht van de oppervlaktes en volumes van elke kamer, de verdiepingen en het volledige huis.

Enkele vragen hierbij:

Alvast van harte bedankt voor jullie feedback!
Stefaan

Alle reacties

0
Charel
Charel
932 5480 Andere professioneel
3 jaren geleden

- voorkeur voor variant 2 omwille van de door u gemaakte opmerkingen, als is overspraak bij extractie en bij dit soort ruimtes minder problematisch. Maar ook om op die manier voor zowel extractie als pulsie met één en hetzelfde systeem te kunnen werken, het hybalans systeem of gelijkwaardig.

- de juiste situering van de ventielen is veel minder belangrijk dan men soms denkt. Men moet er enkel voor zorgen dat men genoeg plaats heeft om de debietmeter te kunnen gebruiken bij de afstelling.

- als je geen te korte haakse bochten neemt maakt het niet veel uit. Met de flexibele kanalen van bijvoorbeeld het hybalanssysteem kan je de minst hinderlijke bochten nemen.

- de locatie van die pulsieventielen in de living is prima, geen probleem.

- een zekere afstand van de ventielen tov de hoeken is goed maar niet superbelangrijk. Hier zitten sommige ventielen op slechts 5 cm vanaf de hoek plafond/muur en dat is geen probleem.

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Slim ventileren op maat: alles over vraaggestuurde ventilatie

Slim ventileren op maat: alles over vraaggestuurde ventilatie

Ontdek hoe vraaggestuurde ventilatie zorgt voor gezonde lucht, energiebesparing en comfort in elke woning.

Lees meer

Ventilatiesysteem in bestaande woning: zo pak je het aan

Ventilatiesysteem in bestaande woning: zo pak je het aan

Een ventilatiesysteem integreer je ook in een bestaande woning. Ontdek hoe je gezond kan ventileren en welke opties er zijn als je wil renoveren.

Lees meer

Last van winterblues? Ventilatie, daglicht en verwarming maken het verschil

Last van winterblues? Ventilatie, daglicht en verwarming maken het verschil

Heb je last van de winterblues? Uldrik Brondeel van Pixii legt uit hoe je je energie en welzijn binnenshuis eenvoudig een boost geeft.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag